Atklās diskusiju ciklu «Pagātnes pārvarēšana, tuvojoties Latvijas valsts simtgadei»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai - 100" atbalstu Ģertrūdes ielas teātrī tiek uzsākts diskusiju cikls "Pagātnes pārvarēšana, tuvojoties Latvijas valsts simtgadei", kura laikā tiks apspriesta un analizēta padomju totalitārā režīma nozīme un ietekme uz mūsdienu Latvijas sabiedrību.

Sadarbībā ar vēsturniekiem, sabiedriski aktīvām personībām un dažādu jomu māksliniekiem caur pagātnes notikumu kritisku analīzi tiks meklēta un piedāvāta jauna attīstības perspektīva sabiedrības un Latvijas demokrātijas stiprināšanā.

Diskusijas notiks vienu reizi mēnesī - sestdienās, laikā no 2015.gada oktobra līdz 2016.aprīlim Ģertrūdes ielas teātrī. Diskusijas apmeklējums ir bez maksas.

24.oktobrī plkst. 15 notiks pirmā cikla saruna, kuras tēma ir "Ceļš uz totalitārismu - caur vadonību Latvijā? 20.gadsimta 30.gadu beigu/ 40.gadu sākums, PSRS ietekme pirmskara Latvijā un tai sekojošā okupācija". Šajā reizē tiks analizēta situācija 20.gadsimta 30.gadu beigās, kad Latvijā darbojās Ulmaņa vadonības jeb autoritārais režīms. Patiesā informācija par notikumiem PSRS tika slēpta vai presē pasniegta mīkstinātos toņos. Diskusijā tiks meklētas atbildes uz jautājumu, vai un cik lielā mērā "autoritārisma treniņš" sešu gadu garumā psiholoģiski pārvērta un sagatavoja Latvijas iedzīvotājus dzīvei totalitārismā.

Diskusijas moderators būs Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš. Diskusijā piedalīsies Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesors Ilgvars Butulis, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikāciju katedras profesors Deniss Hanovs, vēstures pētnieks un pasniedzējs Kaspars Zellis.

Nākamās, 28.novembra, diskusijas tēma būs "Piespiedu kolaborācija II Pasaules kara laikā okupācijas režīmu armijās", savukārt 19.decembrī - "Slepenās varas spēles. Trimdinieki un spiegošana".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti