Atklāj interaktīvo uzstādi par Latvijas armijas bruņumašīnu «Imanta»

Pērn Rīgas Motormuzeja rīkoto ekspedīciju laikā pie kādām mājām Liepnā tika uzietas leģendārās Latvijas armijas bruņumašīnas “Imanta” 30 oriģinālās detaļas, stāsta Antīko automobiļu kluba vadītājs Agris Šmits. Tagad detaļas kopā ar lāzertehnoloģijām un projekcijām ļaus vēsturisko bruņumašīnu apskatīt no jauna un ielūkoties “Imantas” vēsturē – dalību kaujās, pārbūvi, saimnieku maiņu, funkcijas maiņu un citus notikumus.  

Agris ŠmitsRūdolfs Krieviņš
  “„Imanta” tiešām ir tāds ļoti veiksmīgs gadījums uz Latvijas simtgadi, ka izdevās atrast un identificēt šo Latvijas armijas bruņutransportieri, kam tā dzīve ir ļoti, ļoti līdzīgā, kā visai mūsu valstij kopumā,” stāsta Agris Šmits.

   “Sākot jau ar Pirmo pasaules karu, kad bruņumašīna jau bija iesaistīta dažādās militārās operācijās, tāpat arī Brīvības cīņās un izdzīvoja visu Latvijas valsts dibināšanu, pirmās brīvvalsts laiku. Katrā ziņā tas braucamrīks ir labs simbols visai mūsu valsts vēsturei, mums liels prieks, ka izdevās viņu atrast un noorganizēt šo izstādi, pateicoties gan mūsu kolēģiem no Kara muzeja, gan vēstures entuziastiem, kas mums ir palīdzējuši,” atzīst  Agris Šmits.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vēsture
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti