Panorāma

Apbalvoti nacionālā filmu festivāla «Lielais Kristaps» laureāti

Panorāma

Panorāma

Aicina ikvienu pievienot savu foto

Akcijā «Gadsimta albums» aicina dažādu paaudžu cilvēkus dalīties ar fotogrāfijām

Vēstures muzejs sākta iedzīvotāju kopējā virtuālā fotoalbuma veidošanas akciju. Dažādu paaudžu iedzīvotājus aicina pāršķirstīt ģimenes albumus un speciālā interneta vietnē augšupielādēt attēlus ar nelielu anotāciju par tur redzamo.

Nākamā gada maijā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā atklās lielāko kopizstādi vēsturē – to kopā veido 60 Latvijas muzeji. Un šajā izstādē katrs varēs izšķirstīt arī fotoalbumus. To izveide tagad ir mūsu rokās. Ikviens aicināts iesaistīties  “Gadsimta albuma” izveidē un topošās izstādes interneta vietnē www.latvijasgadsimts.lv pievienot savas ģimenes bildi un nelielu aprakstu.

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pārstāvis Toms ĶikutsSintija Ambote

   

  Attēli, ar kuriem aicina dalīties, var būt ar stāstiem par savas dzimtas, darba kolektīva vai organizācijas vēsturē svarīgu notikumu. “Mēs cenšamies aptvert visu Latvijas simts gadu vēsturi un varbūt vēl pirms tam, proti, ieskaitot Pirmo pasaules karu.

  Fotogrāfijas, kas ir uzņemtas no 1914.gada līdz mūsdienām, šajā projektā ir gaidītas.

  Un, protams, mēs aicinām katru Latvijas iedzīvotāju pievienot savu stāstu un fotogrāfiju par kādu sev svarīgu notikumu, cilvēku, vietu, kas varbūt ir nozīmīga arī Latvijas vēsturē,” par projektu "Gadsimta albums" stāsta Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pārstāvis Toms Ķikuts.

  Vēsturnieki aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju kļūt par kopīga Simtgades fotogrāfiju albuma veidotāju. Šim aicinājumam jau atsaukusies gan bijusī prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, gan hokejists Edgars Masaļskis un citi.

  Pievienot fotogrāfijas aicināti arī uzņēmumi un iestādes. Latvijas Televīzija jau atsaukusies šim aicinājumam un pievienojusi bildi, kurā redzami leģendārā raidījuma “Labvakar” darbinieki barikāžu laikā.

  Tikmēr Kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) atgādina fotogrāfijas vērtību – par Latvijai būtiskākajiem notikumiem fotogrāfiju nav vispār vai ir ļoti maz: “Par Latgales kongresu nav saglabājusies neviena fotogrāfija. Par Latvijas Pagaidu Nacionālās padomes dibināšanu – daži, bet Latvijas valsts dibināšana iemūžināta vienā Rīdzinieka fotogrāfijā.”

  Arī pati fotogrāfija jau kļūst par vēsturi. Jaunieši uz foto albumiem ar ādas vākiem un biezām lapām skatā skatās ar neizpratni. Viņu bildes top ar mobilo telefonu un apskatāmās “Facebook.com” vai “Draugiem.lv”. Tādēļ bildes meklēšana un pievienošana var būt arī kā maza ielūkošanās paša ģimenes vēsturē.

  Attēlus var pievienot mājaslapā Latvijasgadsimts.lv.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Vēsture
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti