Dienas ziņas

Preiļos būvē jaunu apvedceļu

Dienas ziņas

Valmieras teātrī – M. Meiera un I. Martinsona fotoizstāde

Aizkraukliešu dāvana Latvijai

Aizkrauklē «Padomju gadi» aizved uz padomju laiku slimnīcu un skolu

Pusi no saviem 100 gadiem Latvija aizvadījusi padomju režīmā, tāpēc aizkraukliešu dāvana lielajā jubilejā ir pastāvīgā ekspozīcija "Padomju gadi". Ar apjomīgo ekspozīciju, kas aizņem divus ēkas stāvus, tās veidotāji vēlējušies kaut daļēji atdot parādu tiem cilvēkiem, kuri spējuši saglabāt latviskumu visos apstākļos.

Jau kopš pagājušā gada pavasara tūristu grupas uz Aizkraukles pagasta kultūras namu dodas lūkot pusgadsimtu senu vēsturi. Līdz šim ''Padomju gadi'' bija atgriezušies vien ēkas pirmajā stāvā, bet tagad svinīgā gaisotnē atklāta arī ekspozīcijas otrā kārta. Apmeklētājus tā aizved gan uz padomju laiku slimnīcu, kas šodien daudziem jau šķiet pat biedējoša, gan uz bērnudārzu, gan skolu.

 

"Interesantākais ir tas, ko es neesmu redzējusi, piemēram, tas skolas krēsls, ko es neesmu redzējusi nekad savā dzīvē," sacīja Aizkraukles pagasta sākumskolas audzēkne Roberta.

Aizkraukle veidojās padomju gados, un šajā laikā radās arī pašdarbības kolektīvi, kas darbojas joprojām. Tolaik tā bija vieta, kas ļāva cauri okupācijas gadiem iznest latviskumu. Pasākumu organizatoriem gan vajadzēja arī daudz radošuma, lai tehniski nodrošinātu kādu koncertu.

"Bija viens tāds parasts mikrofons. Ja nevarēja viņu iespraust tajā tumbā vai pultī, tad vajadzēja ar drātiņu vai sērkociņu pielikt," stāsta Aizkraukles pilsētas Kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Vanda Arnta-Laizāne.

Jaunais muzejs ir Aizkraukles vēstures un mākslas muzeja filiāle. Ideja par tā tapšanu radusies jau pirms vairākiem gadiem, jo arī šis pusgadsimts ir Latvijas vēsture, ko nedrīkst vienkārši aizmirst.

"Tas ir mūsu parāds mūsu vecāmmamām, mammām, vectēviem, kuri iznesa uz saviem pleciem to padomju laiku. Bieži vien par padomju laika cilvēkiem saka... nu,.. ko viņi tur zin.. Bet, es domāju, to mēs vēl neesam īsti novērtējuši, kā tie cilvēki spēja iznest cauri šiem padomju gadiem mūsu latviskumu," uzskata Aizkraukles vēstures un mākslas muzeja vadītāja Dzintra Cepure.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti