Aizkrauklē atklāj ekspozīciju «Padomju gadi»

Svinot Latvijas simtgadi, piektdien, 16.novembrī, tiks atklāta Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija „Padomju gadi”. Tā būs plašākā šāda veida ekspozīcija Baltijas valstīs.

Zīmīgi, ka tā izveidota tieši Aizkrauklē, kas ir viena no jaunākajām Latvijas pilsētām, padomju laikos pazīstama ar nosaukumu Stučka.

Ekspozīcijas mērķis ir parādīt padomju cilvēka dzīvi visā tās daudzveidībā.

Dzintra Cepure: Par ekspozīciju “Padomju gadi” Baiba Kušķe

  Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja direktore Dzintra Cepure stāstīja, ka “ekspozīcijas moto ir padomju gadi, mēs vienkārši vēlamies rādīt, kā dzīvoja Latvijā  cilvēki, mūsu vecāki, vecvecāki, kā viņi dzīvoja padomju gados”.

  “Mēs šeit nenodarbojamies ne ar kādu ideoloģiju, mēs vienkārši rādām, kā cilvēki dzīvoja, kā viņi strādāja, kā atpūtās, ko ģērba mugurā, kur veda bērnus,” sacīja Cepure.

  “Bieži cilvēki domā, ka padomju laikos cilvēki vispār neko nesaprata ne no kultūras, ne mākslas, un bija tādi garīgi atpalikuši, tas nebūt tā nav. Cilvēki arī tajos laikos pratuši atrast sevi spēku savai kultūrai un iznest cauri to latviskumu, ar kuru šobrīd mēs arī lepojamies. Tie bija cilvēki, kas dzīvoja padomju laikos, kas to iznesuši līdz šodienai,” pauda Cepure.

  Vēsture
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti