Aicina izstaigāt Bermontiādes izšķirošo kauju vietas Pārdaugavā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai izzinātu tieši pirms simt gadiem notikušo Bermontiādi un tās nozīmi Latvijas vēsturē, interesenti 10. novembrī var doties ekskursijās pa Bermontiādes kauju vietām Pārdaugavā.

Pieteikties ekskursijām varēja Latvijas simtgades mājaslapā. Ekskursijas notiks dažādos maršrutos no rīta un pēcpusdienā. Ekskursijas vadīs vēsturnieks Kārlis Sils.

Vēsturnieks Kārlis Sils par ekskursiju Pārdaugavā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

„Pastaigas ideja ir aplūkot vietas, kurās notika izšķirošās kaujas 1919. gada 10. un 11. novembrī. Tās ir kauju vietas, kurās tika sakauti Bermonta spēki un kas noveda līdz uzvaras dienai 11. novembrī, ko visi svinam. Šajās vietās apvienosim stāstus gan par notikumiem tieši pirms 100 gadiem, gan arī ļausim plašāk saprast, ko nozīmēja Neatkarības karš un Bermontiāde Latvijas sabiedrībai," stāsta Kārlis Sils.

"Mēs dosimies uz Dzegužkalnu, Mārtiņa kapiem, gar krastmalu Pārdaugavā, kur kādreiz bija Zemgales tilts, tālāk iesim gar Uzvaras laukumu jeb parku, Torņakalna baznīcu, Nordeķu parku. (..) Dabā no Bermonta kauju laikiem nekas saglabājies nav, izņemot Uzvaras parka jeb laukuma nosaukumu. Tas sākotnēji – un daudzi to aizmirst – ir dots tieši par godu uzvarai pār Bermontu. Un vēlāk, okupācijas laikā, šis nosaukums ieguva citu nozīmi,” skaidro vēsturnieks.

Ar ekskursijas maršrutu un vēsturiskiem fotoattēliem var iepazīties šeit

Informatīvs buklets, kas piedāvā ieskatīties plānotās pastaigas apskates punktos un noderēs kā pavadošs materiāls ikvienam, kurš vēlēsies apskatīt Pārdaugavas kauju vietas patstāvīgi, pieejams šeit (PDF).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti