Lielajos kapos uzstādīta piemiņas plāksne sarkanā terora moceklei Marionai fon Klotai

Atzīmējot 104. gadadienu, kopš Rīgu 1919. gadā maijā atbrīvoja no boļševikiem, Lielajos kapos atklāta piemiņas plāksne sarkanā terora moceklei, dziedātājai, vācbaltu muižniecei Marionai fon Klotai.

Rīgas atbrīvošana no lieliniekiem un Pētera Stučkas valdības padzīšana bija būtisks pagrieziena punkts Latvijas Neatkarības karā. Diemžēl tā bija arī sarkanā terora asiņainākā diena Rīgā.

Galvaspilsētai tuvojās landesvērs, un boļševiki pirms Centrālcietuma pamešanas 1919. gada 22. maijā tur nošāva vairāk nekā 30 ieslodzītos – pārsvarā mācītājus un muižnieku ģimeņu locekļus. Upuru vidū bija 22 gadus vecā dziedātāja Mariona fon Klota, kura kļuva par simbolu Latvijas vācbaltiešiem.

Viņas dziesma "Tu zini ceļu", kuru fon Klota ik vakaru dziedāja kameras biedriem, kļuvusi par oficiālu korāli dievkalpojumos vairākās valstīs.

Padomju laikā viņas kapavieta ir zudusi, bet 22. maijā, Marionas fon Klotas atceres dienā, atklāja piemiņas plāksni Lielo kapu Jēkaba sektorā. To uzstādīt ierosināja Lielo kapu vēstures pētīšanas entuziasts Mihails Parahins. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti