Rīta Panorāma

Turpinās uzbrukumi Ukrainas pilsētām

Rīta Panorāma

Daudzviet Ukrainas frontē notiek pozicionālas cīņas

1100 gadus senu Bībeli izsola par 38 miljoniem dolāru

1100 gadu senu Bībeli izsola par 38 miljoniem dolāru

Izsolē Amerikas Savienoto Valstu (ASV) pilsētā Ņujorkā par 38 miljoniem dolāru pārdots sens ebreju Bībeles eksemplārs. Eksperti uzskata, ka tas radīts laika periodā no 880. līdz 960. gadam.

Tā dēvētais "Sassona kodekss" ir uz pergamenta ar roku rakstīts visu 24 ebreju Bībeles grāmatu apkopojums ādas iesējumā. Tas nosaukts bijušā īpašnieka vārdā, bet līdz šim piederēja kādam baņķierim un mākslas priekšmetu kolekcionāram.

Jaunais īpašnieks ir bijušais ASV vēstnieks Rumānijā Alfrēds H. Mosess, kurš pirkumu veica organizācijas ebreju muzeja "Amerikas draugi" vārdā. Nākotnē tas nonāks Izraēlā, muzejā Telavivā.

Izsoļu nama pārstāve norādīja, ka uzrakstīšanas brīdī tā bija tiešā nozīmē vērtīga grāmata, jo 792 pergamenta lappušu tapšanai vajadzēja vairāk nekā 100 dzīvnieku ādas.

Savukārt mūsdienās augstā cena atspoguļo ebreju Bībeles dziļo spēku, ietekmi un nozīmi.  

Eksperti tomēr atgādina, ka tā nav pasaules dārgākā grāmata. Piemēram, retu ASV konstitūcijas kopiju aizpērn pārdeva par 43 miljoniem dolāru. Savukārt mākslinieka Leonardo da Vinči "Lesteras kodekss" 1994. gadā tika iegādāts par 31 miljonu, kas patlaban ir līdzvērtīgi 60 miljoniem dolāru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti