Zinātnieku pētījums: ziedputekšņi palielina risku saslimt ar Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Paaugstināta ziedputekšņu koncentrācija gaisā palielina risku saslimt ar Covid-19. Pie šāda secinājuma nonākusi Minhenes Tehniskās universitātes un Minhenes Helmholca centra pētnieku vadīta starptautiska zinātnieku grupa.

Pētījumi liecina, ka ziedputekšņi var padarīt cilvēkus uzņēmīgākus pret dažām elpceļu vīrusu infekcijām neatkarīgi no tā, vai viņiem ir alerģija pret ziedputekšņiem.

Pētnieki skaidro, ka 2020. gada pavasarī koronavīrusa pandēmijas uzliesmojums sakrita ar ziedputekšņu sezonu ziemeļu puslodē.

Šie novērojumi lika starptautiskai pētnieku komandai veikt plašāku izmeklēšanu, proti, zinātnieki vēlējās uzzināt, vai starp putekšņu koncentrāciju gaisā un Covid-19 inficēšanās līmeni ir pierādāma saikne.

Pētnieku komanda raksta, ka gaisā esošie ziedputekšņi var izraisīt vidēji 44% no inficēšanās līmeņa izmaiņām, bet nozīme ir arī gaisa mitrumam un temperatūrai. Piemēram, dažās Vācijas pilsētās laikā, kad gaisā bija palielināta ziedputekšņu koncentrācija, inficēšanās līmenis pieauga par vairāk nekā 20%.

Zinātnieki vēsta, ka augsta ziedputekšņu koncentrācija gaisā var izraisīt elpceļu slimību skaita pieaugumu, un tas attiecas arī uz Covid-19. Šajā gadījumā neesot nozīmes tam, vai cilvēkiem ir alerģija pret dažādiem ziedputekšņu veidiem.

Zinātnieki iesaka ņemt vērā šos datus, veicot citus pētījumus par Covid-19 izplatību. Tāpat viņi ieteikuši cilvēkiem, kas ir alerģiski pret ziedputekšņiem, sekot līdzi prognozēm par to izplatību un valkāt sejas maskas laikā, kad gaisā ir augsta ziedputekšņu koncentrācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti