Zikas vīruss var nonākt Latvijā, taču tas nebūtu dzīvotspējīgs

Dienvidamerikā un Centrālamerikā sastopamais Zikas vīruss var nonākt Latvijā, kad mājās atgriežas inficēti ceļotāji. Taču tas nevar Latvijā izplatīties, jo infekciju izplatošie 'Aedes aegypti'  odi nespēj izdzīvot Latvijas klimatiskajos apstākļos, norāda Slimību profilakses un kontroles centrs.

Ceļotājiem, kuri apmeklē kādu no vairāk nekā 10 valstīm, kurās konstatēts Zikas vīruss, jāievēro individuāli profilakses pasākumi, proti, gan iekštelpās, gan ārpus tām jāizvairās no odu kodumiem. It īpaši ir jāuzmanās laikā no saullēkta līdz saulrietam, kad odu aktivitāte ir vislielākā.

Tāpat ir jālieto odu atbaidīšanas līdzekļi, jāvalkā krekli ar garām piedurknēm un garās bikses, gulēšanai vai atpūtai ir jābūt telpās, kuru durvis un logi ir aizklāti ar aizsargtīkliem un kas tiek ventilētas ar gaisa kondicionētāju. Ja tādu nav, tad ir jāizmanto pretodu tīkli arī dienas laikā.

Cilvēkiem, kuri cieš no imūnsistēmas traucējumiem vai smagām hroniskām slimībām, pirms došanās ceļojumā ir jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu. Savukārt tie, kuri ir atgriezušies no ceļojuma, triju nedēļu laikā jāskatās, vai nav parādījušies Zikas vīrusa slimībai raksturīgi simptomi. Tāpat mēnesi pēc atgriešanās ceļotājiem, kas bijuši Dienvidamerikā un Centrālamerikā, nevajadzētu kļūt par asins donoriem.

Zikas vīrusa slimībai ir vairāki raksturīgi simptomi – drudzis, izsitumi, locītavu sāpes, sarkanas acis, kam var pievienoties galvassāpes, acu sāpes un vemšana, kā arī citas neiroloģiskās komplikācijas.

Jau ziņots, ka kādam Dānijas iedzīvotājam konstatēts odu pārnēsātais Zikas vīruss, kas šajā Eiropas valstī atklāts pirmo reizi un kas strauji izplatās Amerikas kontinentā. Pasaules Veselības organizācija šonedēļ brīdināja, ka gandrīz visās Amerikas kontinenta valstīs var izplatīties Zikas vīruss.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti