Zāļu tējas kā latviskais mantojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ārstniecisko augu audzētāji - zemnieku saimniecība „Kurmīši” - Krāslavas novadā ir kļuvusi par vienu no 14 Latvijas saimniecībām, kas saņēmusi kultūras zīmi „Latviskais mantojums”.

Ar ārstniecības augu audzēšanu Krāslavas novada  zemnieku saimniecība „Kurmīši” nodarbojas jau vairāku gadu garumā un nemitīgi, kā stāsta saimnieki, vairo gan sējumu platības gan ārstniecisko augu dažādību. Turklāt rīko ekskursijas savā saimniecībā,  un nesen  sāka gatavot arī vaska sveces. Lielākoties „Kurmīšu” saimniecībā audzējot tējas, kas ir imunitāti stiprinošas, arī stimulējošas, kas piemēram labi noderot skolniekiem eksāmenu laikā,  bet visvairāk  tomēr saimniecībā ir nomierinošo tējiņu.

Arī laikā, kad gaisā baciļi un vīrusi, nevis zāles, bet tieši zāļu ārstnieciskās tējas var līdzēt, pārliecināts ir „Kurmīšu” saimnieks Ivars Geiba: „Cilvēki tieši interesējas par tējām, lai tās lietotu profilaktiski. Pēc paša pieredzes – visefektīvākais ir paša noskaņojums, un to rada laba tēja – vai raudene, vai cidonija ar ehināciju, vai citas.”

Ārstniecības augi „Kurmīšos” aug vairāku hektāru platībā. Stādīts, ravēts, vākts viss tiek pašu rokām, savāktie augi nonāk modernā kaltē, tad fasēti un ar „Kurmīšu” zīmolu nonāk gan dažādos  gadatirgos, gan apkaimes veikalos. Šobrīd saimniecība attīstījusi un  radījusi jaunu produktu - vaska sveces,  arī par to liešanas procesu ir interese, jo tas ir Latvijas produkts, par kuru tāpat kā par ārstniecisko augu audzēšanu „Kurmīši” līdz ar citiem 14 Latvijas tūrisma uzņēmējiem saņēma kultūras zīmi „Latviskais mantojums”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti