Sadaļas Sadaļas

Visvairāk kūla šogad dedzināta Kurzemē

Visā Latvijā šogad reģistrēti jau vairāk nekā 120 kūlas ugunsgrēki, lielākā daļa -  Kurzemes piekrastē. Novados pie jūras sniegs ir gandrīz pilnībā nokusis, tāpēc tur situācija ir visbīstamākā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina cilvēkus būt modriem un šajās svētku brīvdienās ne tikai pašiem nededzināt kūlu, bet arī ziņot par iespējamiem kūlas dedzinātājiem. 

Reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits palielinās, gluži kā platības, kur Latvijā nokūst sniegs. Latvijā aktīva kūlas dedzināšana sākās 9. martā. No šī laika ugunsdzēsēji izsaukumus uz kūlas ugunsgrēkiem saņem katru dienu. Vislielākais ugunsgrēks līdz šim reģistrēts Vārves pagastā, kur kūla degusi 20 hektāru lielā platībā. Savukārt apbūve aizdegusies Grobiņas novada Cimdeniekos.

”Kūlas ugunsgrēkam izplatoties, aizdegās sešas dārza mājiņas. Ugunsdzēsējiem vajadzēja papildspēkus, lai ierobežotu uguni,” stāsta VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1. daļas komandieris Romāns Andrijausks.

Liepājā ir ļoti lielas zaļās platības, tāpēc pilsētas teritorijā deg daudz biežāk nekā apkārtnes novados. Liepājas pilsētā un novados reģistrēti jau vairāk nekā 70 kūlas ugunsgrēki. Situācija turklāt kļūst arvien kritiskāka, tā uzskata arī Liepājas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Vārpiņš.

”Sezona ir tikai sākusies. Kurzemē Liepāja ir vienīgā vieta, kur vairs nav sniega. Vējš zāli ir izžāvējis, tāpēc deg labāk. Situācija ir traka, bet cenšamies darīt visu mūsu iespēju robežās," saka Vārpiņš.

Līdz šim gan nevienu kūlas dedzinātāju Liepājas pusē nav izdevies notvert un sodīt, taču Liepājas pašvaldības policija turpina sastādīt protokolus tiem, kuri nesakopj savas privātās teritorijas, kā arī iespēju robežās paši dzēš liesmas pilsētā. Ugunsdzēsēji, ieskatoties pulkstenī, jau ironizē: tūlīt sāksies. Visbiežāk kūlu dedzina pēcpusdienā.

„No rītiem ir vēl rasa, bet ap trijiem četriem dienā viss notiek. Dienvidu fortos deg vairākas reizes dienā, turklāt visa mēneša garumā. Tur manīti jaunieši, taču viņu vaina nav pierādīta," stāsta ugunsdzēsēju pārstāvis Andrijausks.

Karostā vairākās vietās var redzēt apdegušas jaunaudzes. Daudziem kokiem stumbri ir pārvērtušies melnās oglēs. Par kūlas dedzināšanu var piemērot sodu no 200 līdz 500 latiem, vai administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm.

Ugunsdzēsēji brīvdienās aicina sekot līdz saviem lauku īpašumiem, jo no degošās kūlas liesmām var aizdegties arī kopti lauki ar pavisam nelielu zāli. Tiek prognozēts, ka kūlas ugunsgrēki draud pārvērsties arī meža ugunsgrēkos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt