Viroterapijas fonds palīdzēs trūcīgām ģimenēm, kurās ir onkoloģiskie pacienti

Nodibināts Viroterapijas fonds, lai padarītu pieejamāku terapiju vēža pacientiem. Plānots veidot atbalsta programmu trūcīgām ģimenēm, kurās ir onkoloģiskie pacienti, lai arī viņi varētu saņemt atbalstu vēža ārstēšanai ar viroterapijas metodi. Savukārt bērniem arī turpmāk viroterapija būs pieejama bez maksas. Fonds veidos arī viroterapijas pacientu kustību un pieredzes stāstu forumu mājaslapā. Onkoloģijas pacienti fonda dibināšanu sauc par starptautiski svarīgu notikumu.

Viroterapijas fonds dibināts ar mērķi sniegt reālu palīdzību onkoloģijas slimniekiem, padarot pieejamāku vēža ārstniecību ar terapiju un medikamentu "Rigvir". Tieši tāda bijusi šo zāļu radītājas Ainas Mucenieces testamentā paustā griba.

Jau patlaban vairākos vēža saslimšanas gadījumos medikaments ir kompensēts vai nopērkams ar 72% atlaidi, taču pacientiem bieži nepieciešama palīdzība arī konsultāciju pieejamībā, stāsta Viroterapijas fonda valdes priekšsēdētāja Diāna Otisone. „Fonda mērķis ir arī atbalstīt grupas, kam ir pavisam ierobežoti līdzekļi un kas varētu saņemt ziedotāju sniegtus līdzekļus. Attiecīgi ir mērķis padarīt arī terapiju un konsultāciju daudz pieejamāku. Latvijas iedzīvotājiem konsultācija var maksāt, piemēram, 30 vai 35 eiro. (..) Tas cilvēkiem ir ļoti smags posms,” norāda Otisone.

Informācija par atbalsta programmām vēl tiekot izstrādāta un ar laiku parādīsies fonda mājaslapā www.virotherapyfoundation.org. Fonds veidos arī informatīvo platformu, kur pacienti no visas pasaules varēs dalīties arī savā ārstēšanās pieredzē. „(..) Cilvēki varēs iegūt informāciju par tiem, kas ir ārstējušies, kas ir izārstējušies, cik rezultatīva ir ārstēšana dažādās stadijās,” tematus mājaslapas diskusijās uzskaita Otisone.

„Rigvir” ir zāles, kur cīņā ar vēzi izmantots ģenētiski nemodificēts, nekaitīgs bērnu vīruss, kas pats atrod un iznīcina vēža šūnas. Medikamentu pamatā lieto melanomas, kunģa, plaušu, zarnu trakta, prostatas audzēju gadījumos. Onkoloģisko pacientu biedrības "Dzīvības koks" valdes priekšēdētāja Gunta Berķe fondu vērtē kā vērtīgu iniciatīvu. „Tā ir laba ziņa šodien un tepat. Tā ir laba ziņa, kas ir vērsta uz nākotni. Viroterapija iekaro savu vietu. Ja. ienākot starptautiskā apritē, tā ieņems arvien lielāku vietu, tas nozīmēs, ka cilvēkiem vairs nebūs vajadzīga ķīmijterapija. Šī ir vieglāka terapija – tā ir nākotnes terapija. Man ir prieks, ka viroterapoija kļūst par nopietnu zinātni,” norāda Berķe.

Par fonda dibināšanas datumu tika izvēlēts 14.februāris, kas ir diena, kad mūžībā aizgāja "Rigvir" radītāja - profesore Aina Muceniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt