Vīriešu veselības atbalsta kampaņā sniegtas teju 400 bezmaksas konsultācijas

Pavasarī, viesojoties Latvijas reģionos, Latvijas Urologu asociācijas speciālisti turpinās 2014.gadā uzsāktās reģionālas izbraukuma konsultācijas. 

Reģionālie izbraukumi vīriešu veselības atbalsta kampaņas ietvaros norisinās kopš 2014.gada novembra un kopumā ir veikti jau 19 speciālistu izbraukumi visos Latvijas novados. Pieņemti teju 400 pacientu, no kuriem vislielākais interesentu skaits ir bijis Grobiņā un Balvos – vairāk kā 30 pacientu vienā pieņemšanas reizē.

“Nopietna problēma ir speciālistu pieejamības trūkums – laukos urologu trūkst, savukārt Rīgā nepietiekamā finansējuma dēļ pie speciālistiem ir lielas rindas, Rīgas slimnīcās uz pieņemšanu jāgaida vidēji trīs mēneši. Ja ir nopietna onkoloģiska saslimšana, ārstēšanu nedrīkstētu novilcināt tik ilgi.

Pagājušā gada dati apstiprina, ka šis ir veids, kādā, sadarbojoties ārstu profesionālajām asociācijām, varam cīnīties par ielaistu saslimšanu skaita samazinājumu,” atzīst urologs, medicīnas zinātņu doktors, asociētais profesors un Latvijas Urologu asociācijas prezidents Egils Vjaters.

Speciālistu izbraukumi tiek organizēti sadarbojoties Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociācijai (LLĢĀA) ar "MFD veselības grupu" un SIA „Arbor Medical Korporācija”, un to  laikā vīriešiem ir iespēja bez maksas saņemt urologu konsultācijas, kā arī veikt prostatas veselībai nozīmīgus izmeklējumus.

Reģionālās vizītes turpināsies visu 2015.gadu. Ikviens, kurš vēlas saņemt speciālista konsultāciju, var vērsties pie sava ģimenes ārsta, kurš sazināsies ar LLĢĀA un iespēju robežās tiks nodrošināta urologa vizīte arī citās Latvijas pilsētas.

"Ir labi, ka sadarbojoties divu nozaru speciālistiem – ģimenes ārstiem un urologiem, tiek risināts Latvijai tik svarīgs jautājums – vīriešu veselības jautājums. Abu nozaru speciālisti, priecājas par 2014.gadā aizsākto projektu. Varam to veiksmīgi turpināt arī šogad," vīriešu veselības kampaņu komentē LLĢĀA prezidente, daktere Līga Kozlovska.

“Diagnosticēto uroloģisko saslimšanu skaits kopš projekta sākuma 2014.gadā liecina, ka projekts ir sabiedrībai aktuāls un nozīmīgs. Priecājamies, ka ar savu augstas kvalitātes diagnostikas tehniku varam palīdzēt Latvijas vīriešiem, it īpaši reģionos, kur savlaicīga diagnostika ir apgrūtināta,” stāsta “Arbor Medical Korporācija” valdes locekle Dace Rātfeldere. Tādējādi "MFD" mobilās diagnostikas buss sniedz iespēju reģionu iedzīvotājiem piekļūt plaša spektra diagnostikai.

“Esam patiesi priecīgi un pārsteigti par lielo atsaucību reģionos. Plānojam turpināt sadarbību ar reģionu ārstiem un atkārtot izbraukumus arī turpmāk. Kā arī vēlamies pateikties par sirsnīgo uzņemšanu jau notikušajās vizītēs,” izbraukumus uz reģioniem raksturo "MFD" mobilās diagnostikas vadītājs. Speciālistu izbraukumos "MFD Veselības grupa" nodrošina transportu un medicīniskās izmeklēšanas, savukārt SIA „Arbor Medical Korporācija,” nodrošinot portatīvo sonogrāfijas aparātu, ar ko reģionos vīrieši saņem bezmaksas diagnostiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt