Vīriešiem ir iespēja saņemt konfidenciālu ārsta konsultāciju

Jau vairākus mēnešus aktīvi darbojas ārstu tīklojums, kas atbalsta vīriešus, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV). Šajā ārstu tīklojumā var saņemt konfidenciālu un profesionālu ārsta konsultāciju, izvairoties no diskriminācijas viņu dzīvesveida dēļ.

VDV ārstu tīklojumā pašreiz strādā 11 ārsti – četri ģimenes ārsti un septiņi ārsti-speciālisti (dermatovenerologi, infektologi-hepatologi). Pirms darbības uzsākšanas ārstiem bija apmācību seminārs, kurā tika pievērsta īpaša uzmanība VDV dzīvesveida jautājumiem, veselības problēmām un diskriminācijas gadījumiem. Novembrī ārstu tīklojums tiks paplašināts.

Pie ārstiem var vērsties jebkurš interesents ar vai bez ģimenes ārsta nosūtījuma.

Biedrības "Baltijas HIV Asociācija" testpunktā vīriešiem ir iespēja veikt bezmaksas HIV un sifilisa testus. Testi ir bezmaksas un anonīmi. Rezultāti pieejami 20 minūšu laikā. Gaidot rezultātus, ir iespēja saņemt medicīnas darbinieka konsultāciju, bezmaksas prezervatīvus un lubrikantus. Katra mēneša pirmajā piektdienā testpunkts dodas izbraukumā un piedāvā bezmaksas HIV testu un sifilisa testu veikt klubā "Golden" no plkst.21 līdz plkst.23.

VDV atbalstošo ārstu tīklojums izveidots ar mērķi uzlabot ārstniecisko pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, mazināt VDV sociālo atstumtību un ierobežot infekciju izplatību. Tas realizēts projekta "Sociālās iekļaušanas veicināšana, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti vīriešiem, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem (VDV)" ietvaros, ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas "NVO fonds" apakšprogrammas "NVO projektu programma" atbalstu. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, bet tā pārraudzību Latvijā nodrošina Sabiedrības integrācijas fonds (SIF).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti