Dienas ziņas

Mazsalacas vidusskolā īstenos profesionālās izglītības programmu

Dienas ziņas

Ērgļos popularizē jumiķa arodu

Virgas skolā dārzeņus kopgaldam audzē paši

Virgas pamatskolā bērni paši audzē ogas un dārzeņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Priekules novada Virgas pamatskola ir viena no tām mācību iestādēm, kas jau vairākus gadus audzē augļus, ogas un dārzeņus skolas kopgaldam. Tas nodrošina veselīgas pārtikas krājumus visam mācību gadam un lētākas pusdienas, kā arī darba iemaņas skolēniem. Šopavasar tapusi arī siltumnīca, kur vasarā briedīs pašu stādīti tomāti.

120 pašaudzētu tomātu dēstu cits aiz cita tiek izstādīti auglīgajās siltumnīcas dobēs. Skolas saimniecei naski palīdz 8.klases meitenes - Inta, Katrīna un Ināra, kuras atzīst, ka dārza darbi neesot sveši. "Tagad uzbērsim virsū mēslojumu, lai labāk augtu," par darba procesu stāsta Virgas pamatskolas 8.klases skolniece Inta Grīsliņa. Viņa saka, ka vasaras brīvlaikā pa trešdienām nāks apraudzīt tomātus.

Virgas pamatskolai pieder 10 hektāru zemes, ieskaitot muižas parku. Jau vairākus gadus augļi, ogas un dārzeņi skolas kopgaldam tiek izaudzēti pašu spēkiem. Tomāti gan būšot pirmoreiz.

"Konservēsim, gan želejā taisīsim, gan svaigā veidā ēdīsim. Burkāni, sīpoli, dilles, šabeļpupas, selerijas, skābenes - viss, kas vajadzīgs kopgaldam, tas mums viss ir," stāsta Virgas pamatskolas pavāre Biruta Gaile.

Lai gan lielāko darbu plašajā saimniecībā paveic skolas tehniskie darbinieki, tomēr bērni esot atsaucīgi palīgi. Tā jau kļuvusi par labu praksi, ka vasarās katru trešdienu skolēni brīvprātīgi var ierasties skolā, lai ravētu, laistītu vai ievāktu ražu. Par šo darbu viņi saņem atlaides pusdienu maksai - 57 centu vietā maksājot 43 centus.

"Pirmkārt, mēs zinām, ko mēs ēdam, nav nekāda modificētā pārtika. Tīra manta. Otrkārt, bērni redz, kā tas viss izaug un, ja vēl var piedalīties procesā, tad bērni to dara labprāt (..) Viņi grib strādāt," saka Virgas pamatskolas direktore Kristiana Cetrovska.

Skolas saimniece ver vecās muižas pagraba durvis. Šobrīd te vairs maz kas palicis no ziemas krājumiem. Pērn ievākuši divas tonnas kartupeļu, samarinētas vairāk nekā 100 trīslitru burkas ar gurķiem. Runājot par pārbaudošajām institūcijām, skolas direktore atbild. "Sākumā, kad gurķus konservējām, tad ieteica, lai liek plastmasas vāciņus, nevis bleķa. Mēs to ņēmām vērā un viss notiek. Mēs varam izmantot savu produkciju," sacīja Cetrovska.

Virgas pamatskolā mācās 103 bērni, ieskaitot pirmskolas vecuma grupiņas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti