Dienas ziņas

Rīgas centrā kārto CSDD eksāmenu

Dienas ziņas

Latvija 10 gadus Eiropas Savienībā

Arvien populārāka kļūst tiešā tirdzniecība

Vidzemē arvien populārāka kļūst tiešā tirdzniecība

Trešdienas tiem valmieriešiem, cēsniekiem un  smilteniešiem, kuri savā galdā vēlas likt veselīgus produktus, ir galvenās iepirkšanās dienas. Un tas nav ne lielveikals, ne tirgus:  produktus piegādā zemnieki,  pircēji tos iepriekš internetā ir pieteikuši un paši arī   izdala pasūtījumus. Tā ir tiešās tirdzniecības kustība, kas aizsākās Rīgā un nu jau iet plašumā arī reģionos.

Valmieras tiešās pirkšanas vietā zemnieki jau saveduši pilsētnieku pasūtītos produktus - sākot no lauku olām, maizes, gaļas, piena, līdz pat kūkām un dīgstiem. Pirms uzsākt tiešo tirdzniecību, šīs kustības iniciatori klātienē iepazina katras saimniecības piedāvājumu.

„Viņi vēlas veselīgāk, tīrāk dzīvot! Nu ieguvums mums ir noiets, ir komunikācija ar cilvēkiem, esam sadraudzējušies ar pilsētniekiem,” saka zemniece Santa Jurciņa.

Lielākoties produkti nāk no bioloģiskajām saimniecībām, kā arī ieguvums ir tas, ka zini konkrēto  saimnieku, kas tos ir ražojis.

„Šeit ir uzrakstīts – „Purmalu” produkts vai „Kalna pakalniešu” produkts. Tirgū nav uzrakstīts, kas to ražojis. Mēs zinām, kas to ir ražojis un, ja arī mums kas nepatīk, mēs zinām, pie kā vērsties, pie konkrētas saimniecības - varam pateikt, kas nepatika, kā varam to uzlabot,” gandarīta par sadarbību ir  Valmieras tiešās tirdzniecības iniciatore Irēna Tjuniņa-Feldberga.

Smiltenē tiešās tirdzniecības punkts ierīkots vienā no tirgus paviljoniem. Un lai arī Smiltene ir mazpilsēta, kur lauki, šķiet, ir tepat blakus un katram ir mazdārziņš, pircēju netrūkst. Viņi vēlas ēst dabīgu pārtiku, galvenokārt bērnu dēļ. Smiltenieši kā vēl vienu ieguvumu tiešajai tirdzniecība uzskata arī iespēju palīdzēt mazajām lauku saimniecībām un mājražotājiem.

Gan Valmierā, gan Smiltenē lēš, ka, redzot pilsētnieku atsaucību,  drīz būs jāorganizē jauni tiešās pirkšanas pulciņi.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti