Vides projekts «Ieraugi, atklāj, saglabā» aicinās skolēnus pavadīt vairāk laika dabā

Jaunais vides projekts "Ieraugi, atklāj, saglabā!" aicinās skolēnus pavadīt vairāk laika dabā. Valsts izglītības satura centra pārstāve Inese Liepiņa uzsver, ka ir svarīgi, lai bērni paši izjustu un saprastu dabas vērtību.

Šāda mērķa īstenošanai tapis projekts, kas tiks īstenots visa gada laikā, taču dalībnieki to varēs turpināt pat vairāku gadu garumā. Kopumā četrās projekta pakāpēs skolēni varēs veikt gan izvēlēto teritoriju novērtējumu, gan arī sniegt idejas par vides uzlabošanu.

"Likās, ka ir nepieciešams kaut kas, kur vairāk veicinātu mācīšanos ārā, dabā. Tad satikāmies ar Dabas aizsardzības pārvaldi, viņiem arī tā ideja patika, un tā pamazām kopā radās šāds projekts ar četrām pakāpēm," par projektu stāsta Valsts izglītības satura centra pārstāve Inese Liepiņa.

Inese Liepiņa stāsta par vides projektu "Ieraugi, atklāj, saglabā!"

"Projekts ir plānots un strukturēts tā, lai katrs ietu tādā tempā, kā viņiem patīk. Manuprāt, bērniem ir ļoti svarīgi uzturēties ārā un pēc iespējas vairāk un biežāk, jo arvien mazāk un mazāk tās iespējas paliek. Šī tiešā pieredze dod neaizmirstamas atmiņas un neaizmirstamas sajūtas, kuras nekādā citā veidā nevar iegūt. Tās var iegūt, tikai ejot ārā, tās ir lietas, kas pašam ir jāizbauda," norāda Inese Liepiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti