Vides ekspedīcijas «Mana jūra» pārgājiens sasniedz pusceļu - Kolku

No plānotajiem 500 kilometriem ekspedīcijas "Mana jūra" pārgājiena dalībnieki pieveikuši pusceļu, informē vides kampaņas koordinatore Elīna Kolāte.

Vides izglītības fonda kampaņas “Mana jūra” pārgājiena dalībnieki sasnieguši Kolku, kas iezīmē precīzu pusceļu starp Nidu uz Lietuvas – Latvijas robežas un Ainažiem, kas ir ekspedīcijas galamērķis.

Līdz šim ekspedīcijā naski gājuši vai skrējuši cilvēki vecumā no 4 līdz 72 gadiem. Daudziem par pārsteigumu neviens vēl nav saaukstējies, kaut arī pirmajā nedēļā naktis bija pavēsas. Vēl vairāk – ļaudis, kas līdz šim bija sirguši ar iesnām, jūras krastā izveseļojušies.

Pārgājiena laikā tiek veikta atkritumu uzraudzība. Daudzi pārgājiena dalībnieki bijuši pārsteigti par to, ka pludmales tiešām ir tik netīras.

Turpmākās nedēļas laikā paredzēts ne tikai mainīt virzienu un beidzot iegriezties Rīgas jūras līcī, kur vējš ir mierīgāks, bet arī piedalīties jaunās interesantās zaļajās nodarbībās. Piemēram, 10.jūnijā Kolkā nopelniem bagātais meteorologs Toms Bricis ekspedīcijas dalībniekiem pastāstīs par Baltijas jūras ietekmi uz Latvijas klimatu un to, kā vēji maina piesārņojuma plūsmu. Pēc tam 11.jūnijā Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošā pētniece Solvita Strāķe Ģipkā pastāstīs par dzīvniekiem, kas mīt Baltijas jūrā. 16.jūnijā Klapkalnciemā Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) eksperts Andris Viesturs Urtāns pastāstīs, kā viņš tīra upes un kāpēc tas vajadzīgs.

Arī pēc tam vairāki zinoši cilvēki vienkāršā valodā ekspedīcijas dalībniekiem pastāstīs par sarežģītām un svarīgām lietām. Plānots, ka 28.jūnijā kampaņas “Mana jūra” pārgājiens noslēgsies Ainažos.

“Mana jūra” ekspedīcijai laiku pa laikam pievienojas cilvēki uz dažādiem laikiem – cits uz vienu dienu, cits uz trim, cits uz nedēļu. Tāda iespēja ir ikvienam, kurš piesakās, aizpildot anketu. Divu nedēļu laikā ar “Mana jūra” ekspedīciju kopā bijuši cilvēki no trim valstīm: ASV, Francijas un, protams, Latvijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt