Dienas ziņas

Atbalsts māmiņām cīnās par balvu

Dienas ziņas

Ādažu vidusskolā atjaunota observatorija

Veselības inspekcijas jaunā vadītāja grib mainīt uzsvarus

Veselības inspekcijas jaunā vadītāja grib mainīt uzsvarus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Nākamā Veselības inspekcijas vadītāja Indra Dreika vērtē, ka līdz šim atsevišķos jautājumos reakcija no iestādes puses bijusi pārlieku saasināta un viņas vadībā no kontrolējošas un sodošas institūcijas tai būtu jākļūst uz prevenciju vērstai. Piemēram, viņasprāt, nepamatoti pārmetumi bijuši Stradiņa un Bērnu slimnīcai, kurām šomēnes nācās skaidrot Veselības inspekcijas atklātos nepamatoti apmaksātos izmeklējumus. 

Veselības inspekcijas vadītāja amats kļuva vakants pēc tam, kad no tā aizrotēja Aiju Mežsargu, kura šo pārcelšanu vērtēja kā nepamatotu un vērsās tiesā. Mežsarga to sauc par  atriebību, jo inspekcija lūdza Ģenerālprokuratūru vērtēt valsts naudas izlietojumu Bērnu slimnīcā un „stradiņos” laikā, kad šo iestāžu vadībā bija pašreizējā ministre Anda Čakša. Ministre no pārmetumiem norobežojās. Taču ziņas par tēriņiem abās slimnīcās no jauna parādījās pagājušajā nedēļā jau ar konkrētām summām un informāciju par policijā sāktu resorisko pārbaudi. Slimnīcās norādīja, ka tās ir bijušas neskaidro noteikumu ķīlnieces un šādam skaidrojuma piekrīt arī jaunā Veselības inspekcijas vadītāja.

„Taču šie skaļie saukļi 2017. gadā par pakalpojumiem, kas sniegti 2014. gadā, bet nepareizi ierakstīti dažādās atskaitēs, - es gribu teikt, ka tā nav adekvāta Veselības inspekcijas reakcija, arī žurnālistu reakcija uz šādām lietām, kuras patiesībā ir gan IT sistēmu nesaderība, gan varbūt ārstu nezināšana, gan tas, ka mums aiz nabadzības veselības aprūpē tiek regulāri mainīti Ministru kabineta noteikumi, kas nav pareizi un, kas droši vien būtu jāveido pilnīgi savādāk,” saka Dreika.

Citu pieeju veselības aprūpes pārraudzībai Indra Dreika savas iestādes kompetencē redz arī kopumā. Svarīgākas būšot tieši preventīvās, iesaistošās un uz pārrunām vērstās metodes:

„Protams, ka tajās vietās, kur mēs redzam, ka pārkāpums ir ļaunprātīgs, apzināts, tur, protams, visa likumu bardzība, visi tiesiskie instrumenti, kas ir iedoti inspekcijai. Savukārt tajās vietās, kur neatbilstību cēloņi ir saistīti vai ar finansējumu, vai ar pārmērīgām prasībām vai ar nelietderīgiem resursu izmantojumiem, tur ir jādomā par to, kā cēloni novērst.”

Dreika inspekcijas vadītājas amatā stāsies 1. novembrī. Personāla pārmaiņas inspekcijā viņa neplānojot. Dreika  atzīst, ka konkursā pieteikusies, ministres mudināta, un  līdzšinējā darba pieredze, kā arī izglītība saistīta ar vadību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti