Panorāma

Mēģina mainīt dzimumnoziedznieku domāšanu

Panorāma

Ticīgie cer uz K.Gerharda atvainošanos

Veselības inspekcija aizver Ķīnas veselības centru

Veselības inspekcija slēdz Ķīnas veselības centru Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pēc ārstu sūdzībām par kādu bērnu - vēža pacientu, kura stāvoklis tikai pasliktinājās, Veselības inspekcija no ārstniecības iestāžu reģistra izslēgusi Ķīnas veselības centru Rīgā, Kalnciema ielā. Šajā centrā piecus tūkstošus eiro par tējām un mierinājuma vārdiem atstājusi arī rakstniece Elita Franciska Cimare. Tagad viņa meklē atbalstu, lai nokļūtu klīnikā Vācijā, kur gandrīz zaudēto redzi mēģinās atgūt ar tradicionālām metodēm.

Rakstniece Elita Franciska Cimare neredz gandrīz nemaz - spēj atšķirt tikai gaismu no tumsas. Un viņas asajam literātes prātam tas ir šausmīgi - nevar izlasīt citu rakstnieku darbus un nevar turpināt rakstīt pati.  Šausmīgs ir arī pēdējo divu gadu laikā piedzīvotais. Īsto diagnozi meklēja gan Linezera speciālisti, gan Stradiņu ārsti.

„Man bija piedāvājums izdarīt šuntēšanu, es prasīju – kā es to uzturēšu, ķirurgs man saka, ka ar virtuves nazi patīrīsiet. Neizveidojās man uzticība un sadarbība,” stāsta Cimare.

Ar katru mēnesi redzēt kļuva aizvien grūtāk, acis miglojās, redze dubultojās. Ārsti meklēja redzes zuduma iemeslus, bet izrādījās, ka problēmas ir ar asinsradi. Beigās, zaudējusi uzticību un acu gaismu, viņa meklēja alternatīvas metodes.

Draugi ieteica dakteri Dzangu un Ķīnas medicīnu, kas ārstējot visu cilvēku kopumā: „Tas viss pasākums izvērtās par tīrām šausmām, jo redze man sāka zust pēc mēneša, kad gāju uz tējām un procedūrām. Un tagad es saprotu, ka tā bija vienkārši muļķošana un blefošana, ko viņi tur darīja. Bet saprotiet manu bezpalīdzību – es neko neredzu, ko man stāsta, tam es uzticos.”

Piecu mēnešu laikā Franciska šajā centrā iztērēja draugu saziedotos piecus tūkstošus eiro. Taču centru Veselības inspekcija slēdza nevis Franciskas, bet Bērnu slimnīcas iesnieguma dēļ. Jo mediķu aprūpē nonāca šeit it kā ārstēts vēža pacients – bērns.

„Bērnu slimnīcā tika nogādāts bērns, kurš ilgstoši tika ārstēts Ķīnas medicīnas centrā. Un pēc šīs ārstēšanas viņam tika diagnosticētas hroniskas slimības paasinājums. Pamatojoties uz šo iesniegumu, mūsu inspektori devās kontrolē, taču viņi netika ielaisti iestādē,” stāsta Veselības inspekcijas pārstāve Agnese Gusarova. Nespējot gūt pārliecību, ka centrs izpilda visus nosacījumus, inspekcija maija beigās izslēdza šo iestādi no ārstniecības pakalpojumu sniedzēju saraksta.

Taču cilvēki ir neatlaidīgi un šurp nāk joprojām. Kāds kungs tik aktīvi rausta durvis, ka tās atveras līdz ar signalizācijas troksni. „Man teica, lai nāku uz šejieni. Viņiem ir īpaša akcija - ārstē ilgi nedzīstošas rētas,” stāsta pie centra sastaptais kungs. Ierodas apsardzes firmas un cilvēks, kam uzticēta centra atslēga. Viņš gan stāsta, ka klīnika ir slēgta un nestrādā.

Tikmēr Franciska vērsusies pie mediķiem Vācijā, kas beidzot apstiprinājuši diagnozi – policitēmija  un ieteicamo ārstēšanu. Klīnikā Frankfurtē divi ārstēšanas kursi ar cilmes šūnām maksās 18 tūkstošus eiro. Tāda nauda rakstniecei nav, un nu viņa mēģina iegūt līdzekļus ar ziedot.lv starpniecību.

„Franciska mūsu dramaturgu kursā bija tā, kas savos darbos vienmēr atgādinājusi par būtisko. Tagad arī viņa asi redz to būtisko sabiedrībā un cilvēkos,” saka rakstniece, Franciskas draudzene Inga Ābele.

Pagaidām no nepieciešamās summas saziedots nepilns tūkstotis. Franciska dzīvo divatā ar nepilngadīgo meitu un daudzajām grāmatām, kurām vairs nevar izlasīt par virsrakstu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti