Vēršas Valsts vides dienestā par Vērgales zvēraudzētavas radītu piesārņojumu

Atkārtoti apsekojot uzņēmuma "Grobiņa" zvēraudzētavu Vērgales pagastā, Vides Aizsardzības klubs (VAK) atklājis, ka apkārtnē joprojām tiek izvadīti neattīrīti notekūdeņi. Tāpēc VAK vērsies Valsts vides dienesta Liepājas reģionālajā pārvaldē, lūdzot panākt to, lai uzņēmums novērš pārkāpumus, un, ja tas netiek darīts, vērtēt iespējas uz laiku apturēt vai ierobežot zvēraudzētavas darbību.

VAK arī atgādina, ka tas jau septembrī par zvēraudzētavas radīto piesārņojuma problēmu vērsās Liepājas reģionālajā vides pārvaldē, kas toreiz konstatēja problēmas.

"22.septembrī atbildēja, ka viņi ir apstiprinājuši piesarņojuma esamību un uzdevuši veikt darbības novērst turpmāku vides piesārņošanu," par jau iepriekš konstatētajām problēmām stāsta VAK domes loceklis un sabiedriskais inspektors Edmunds Kance.

"Tagad mēs devāmies vēlreiz. Es personiski biju uz vietas 11.decembra pēcpusdienā. Joprojām grāvis piegulošajā teritorijā ir piesārņots. Ja 6.septembrī bija kādas trīs vai četras caurules, kas tieši no fermas teritorijas ieplūst grāvī, šoreiz tā bija vismaz viena caurule, pa kuru notekūdeņi joprojām noplūst. Pārējās - varēja redzēt, ka ir ņēmuši ārā, rakuši, bet problēma ar notekūdeņiem saglabājas tik un tā, jo visi notekūdeņi krājas fermas teritorijā un sūcās uz grāvi, izlauzuši sev ceļu bez caurulēm," situāciju zvēraudzētavā skaidro Edmunds Kance.

"Galvenā problēma ir tā, ka fermas teritorijā notekūdeņi, mēsli joprojām krājas brīvi uz zemes, sajacas kopā ar lietus ūdeņiem un attiecīgi tiek noskaloti uz tuvējo grāvi un apkārtni. Tas ir gan ūdens piesārņojums, gan arī smaku avots," norāda Edmunds Kance.

Kā ziņots, jau iepriekš biedrība "Dzīvnieku brīvība" norādīja uz trūkumiem Vērgales zvēraudzētavas izveides saskaņošanā un būvniecībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti