Dienas ziņas

Kuldīgā aizvadītas Latvijas sacensības bočes spēlē

Dienas ziņas

Daugavpilī diskutē par ES Austrumu robežas drošību

Cilvēki ar invaliditāti pārvar bailes no ūdens

Ventspils peldbaseinā ierīko pacēlājus cilvēkiem ar invaliditāti; atsaucība maza

Šajā nedēļas nogalē Ventspils peldbaseinā  tiek aizvadīta Veselības diena, lai popularizētu fizioterapijas un peldēšanas pozitīvo ietekmi uz veselību. Taču ilgus gadus peldbaseina apmeklējums Ventspilī bijis liegts cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Un arī pašlaik, kad ierīkoti speciāli pacēlāji, cilvēki ar invaliditāti joprojām kautrējas tos izmantot.

Desmit gadus Jānis gaidīja brīdi, kad viņš varēs izmantot ūdensprocedūras Ventspils peldbaseinā. Pēc liktenīgās avārijas Jānis ārstējās Vaivaru rehabilitācijas centrā, kur šāda terapija ļoti palīdzējusi, bet dzīvesvietā tā līdz nav bijusi pieejama.

Ūdenspeldes nav iespējamas bez asistenta, bet, izmantojot Ventspils ūdensparka komplekso aprīkojumu, šīs procedūras var izmantot kā pieaugušie, tā bērni. 

Lai cik moderns arī būtu ar Eiropas Savienības fondu naudu līdzfinansētais aprīkojums, cilvēki ar kustību traucējumiem invalīdi peldbaseinu tikpat kā neapmeklē. Baseinā to skaidro ar neērtības un baiļu sajūta, kas jāpārvar.

Ventspils ūdensparka pārvaldnieks aicina izmantot individuālu laiku, uzdot jautājumus, zvanīt. Pārvaldnieks sola pārbūvēt arī neērtos pakāpienus, kas traucē nokļūšanai līdz invalīdu stāvvietai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti