Vēlas piesaistīt donorus neauglības ārstēšanas programmām

Latvijā hroniski trūkst donoru neauglības ārstēšanas programmu realizēšanai, norāda demogrāfi un ginekologi. Plānots piesaistīt sabiedrības uzmanību šim jautājumam, jo viens no izplatākajiem neauglības cēloņiem ir pāra olšūnas vai spermas kvalitāte.

Vēl pirms 10 gadiem, runājot par Latvijas iedzīvotāju dzimstību ietekmējošiem faktoriem, sabiedrības veselības problēmas un tostarp reproduktīvās veselības problēmas netika pat aplūkotas.

Lai gan Latvijā šāda uzskaite nav veikta, pētījumi pasaulē norāda uz 10 – 15% neauglīgu pāru ikvienā sabiedrībā. Šis skaits ir satraucošs, un tādēļ arī Latvijā kopš 2012.gada, kad tika uzsākta valsts apmaksāta neauglības ārstēšanas programma, norāda klīnikas "EGV" pārstāve Ilze Bērziņa.

Rezultāti ir iepriecinoši, jo ir piedzimuši vairāk kā 400 bērni. Taču kopumā neauglības ārstēšanas rezultātā, kurā ietilpst arī medicīniskā apaugļošana, dzimušo bērnu skaits ir daudzkārt lielāks.

Kā viens no tipiskākiem cēloņiem, kādēļ pāris nevar tikt pie bērniņa, ir olšūnas vai spermas kvalitāte.

Šī jautājuma risināšanai ir nepieciešams donora materiāls – sperma vai olšūnas. Ņemot vērā, ka jautājums ir delikāts, sabiedrība nav informēta un arī neaizdomājas, ka ir iespēja palīdzēt kādai ģimenei piepildīt viņu sapni par bērniņu, kļūstot par donoru.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību donoru kustībai, otrdien, 29.septembrī, plkst.11 poliklīnikā “Pulss 5”, Rīgā, Lāčplēša ielā 38 tiek organizēta preses konference, kurā piedalīsies demogrāfs Dr. Juris Krūmiņš, reproduktīvās veselības “Klīnika EGV” ginekoloģe, neauglības ārstēšanas speciāliste Gunta Grīnberga un ginekologs Artūrs Sondors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti