Vēl var pievienoties kampaņai «Mana jūra»

Ekspedīcija kampaņā „Mana jūra”  norit ceturto gadu pēc kārtas, un šogad atkritumu monitoringi līdz 18.jūnijam veikti jau 27 vietās, bet kopumā paredzēts apsekot 41 pludmali.

Vides izglītības fonda īstenotās kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija ceturtdien  sasniedza Rīgu, kur arī paziņoti pirmie atkritumu monitoringa rezultāti, informē „Mana Jūra 2015“ publicitātes koordinatore Elīna Kolāte.

Manāma satraucoša tendence palielināties tieši plastmasas atkritumu īpatsvaram. Visvairāk atrasti plastmasas virvju pavedieni, plastmasas maisiņi, pudeļu vāciņi un korķi, kā arī neidentificējami plastmasas gabali. Tāpat uzieti daudz papīra ēdienu iepakojumi. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Kurzemes rietumu piekraste kļuvusi netīrāka, savukārt Kurzemes Rīgas jūras līča piekrastē atrasts mazāk atkritumu nekā iepriekšējos gados.

Ekspedīcija turpināsies līdz pat 28.jūnijam, un tai pievienoties var jebkurš interesents kampaņas mājaslapas www.manajura.lv sadaļā „Pieteikties“. Tā kā monitoringi Vidzemes piekrastē tikai priekšā, konkrēti rezultāti ar netīrāko un tīrāko pludmaļu sarakstiem gaidāmi pēc ekspedīcijas beigām 30.jūnijā, kad paredzēta tikšanās ar preses pārstāvjiem un rezultātu skaidrošana un analīze.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti