Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Papildina e-veselības sistēmu

Valmierā radīta integrēta informācijas platforma, kas palīdz nenoslogot e-veselības sistēmu

Jau gadu darbnespējas lapas un medikamentu receptes tiek izsniegtas elektroniski e-veselības sistēmā, un no šā gada elektroniski izrakstāmi nosūtījumi. Lai nenoslogotu e-veselības portālu, kā arī lai piedāvātu papildu funkcijas, viens no Valmieras inkubatora uzņēmumiem radījis integrētu informācijas platformu.

Uzņēmums “Assistentis” jau pirms pieciem gadiem, redzot, ka tiek veidota e-veselības sistēma, sāka veidot savu integrētu informācijas platformu, kas būtībā ir vēl viens veids, kā pieslēgties e-veselības sistēmai. Turklāt te ieviestas arī dažas papildu funkcijas.

“Ja sistēma nav pieejama, mēs rindā saglabājam pieprasījumu. Un tad, kad e-veselības sistēma ir atkal pieejama, tad automātiski sistēma apstrādā visus šos te pieprasījumus,” ar sistēmas darbību iepazīstina “Assistentis” valdes priekšsēdētājs Andris Rozentāls.

Rozentāls teic, ka vēl viņa uzņēmuma izveidotās sistēmas, pieejamas četras līdzīgas, ko arī izmanto slimnīcas, ambulatorās iestādes un ģimenes ārsti. Ar šo sistēmu lielākoties strādājot poliklīnikas un slimnīcas. Rozentāls teic, ka noderīgs bijis e-veselības izmēģinājuma gads, tā laikā izdarīta lielākā daļa uzlabojumu.

“Diezgan daudz lietoja tomēr to e-veselības portālu, kas varbūt nebija plānots, ka tik daudzi lietotāji būs tieši portālam. Bija doma, ka šis portāls ir tāds varbūt rezerves variants, ka ārstniecības iestādes un ārsti strādās tieši savās sistēmās,” norāda Rozentāls.

Valsts piedāvāto e-veselības portālu gan izmanto liela daļa mediķu, tostarp arī ģimenes ārste Anna Mironovska, kura savus pacientus pieņem Dikļos, Zilajā kalnā un Dauguļos. Ja sākotnēji daudziem ģimenes ārstiem šķita, ka e-veselības dēļ dienā varēs pieņemt mazāku skaitu pacientu, tad šobrīd ārste teic, ka spēj izdarīt tikpat daudz, cik iepriekš.

“Ir ievērojami uzlabojies, un tādas lielas problēmas vairs nav, nu paretam gadās, bet tiešām reti, un arī ātrums ir uzlabojies un kļūdas faktiski nav. Protams, ir daudz kas labojams tajā medikamentu sarakstā, bet es domāju, ka ar laiku viņi to arī izdarīs,” stāsta Mironovska.

Ģimenes ārste Anna Mironovska spriež, ka e-veselība gadu pēc tās ieviešanas kļuvusi par ikdienu. Daktere teic, ka par lielisku šī sistēma kļūs tad, kad tajā būs iespēja apskatīt arī to informāciju, kas attiecas uz pacientam veiktajiem izmeklējumiem pie ārstiem speciālistiem. Kā zināms, iespējai izveidot elektroniskus nosūtījumus pie speciālistiem, bija jāparādās jau ar šo gadu, bet pagaidām ģimenes ārste nosūtījumus izsniedz papīra formā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti