Dienas ziņas

Pacientiem trūkst naudas veselībai

Dienas ziņas

Ogres dendroloģiskā parka nākotne

Valmierā atjauno koku stādījumus

Valmierā atjauno koku stādījumus

Līdz ar plašiem ielu rekonstrukcijas darbiem Valmierā vairākās vietās nācās nozāģēt kokus. Lai pilsēta arī turpmāk būtu zaļa, šopavasar dažādās vietās plānots iestādīt vairāk nekā 150 jaunu koku.

Valmierā dažādās vietās plānots iestādīt krietni vairāk koku, kā citus gadus. Daudzviet ir noslēgušies ielu rekonstrukciju darbi, līdz ar to var atjaunot arī koku stādījumus.

Matīšu šoseja ir viena no Valmieras pilsētas galvenajām ielām, kur rekonstrukcijas darbi noslēdzās pirms trijiem gadiem. Iepriekš ielu ieskāva papeļu aleja, taču šie koki Latvijas apstākļiem nav piemēroti. Tāpēc šopavasar aleja atjaunota, iestādot sarkanos ozolus.

Koku stādīšanas talkā piedalījās arī politiski represēto vīru koris "Baltie bērzi" un Valmieras politiski represēto biedrības pārstāvji, kopīgi iestādot 35 sarkanos ozolus.

"35 gabali būs, šeit tāda gara aleja. Stādi ir lieli, uzreiz redzams, ka šeit ir aleja. Prieks, ka ne tikai cērtam, bet arī stādam," saka nekustamo īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika.

"Tas būs mana mūžā pirmais ozols un droši vien arī pēdējais. Piektais ozols no pilsētas, tas būs mūsu trīs vecāko bērzu," norāda politiski represēto vīru kora "Baltie bērzi" dalībnieks Jānis Plāns. "Mēs arī mazbērniem varēsim teikt - šeit ir mūsu stādītie ozoli," piebilst Valmieras politiski represēto biedrības biedre Dzirda Janīte.

Valmierieši uzsvēra, jauni koki jāstāda arī citās pilsētas vietās. Daudzviet tie jau ir novecojuši un nereti pat apdraud garāmgājējus.

"Ja viņš ir pāraudzis, tad ir jācērt nost un jāstāda jauns un skaits, kas tad būs vainas, kad šie paši ozoli ieaugsies," pauž vēl viens politiski represēto vīru kora "Baltie bērzi" dalībnieks Ivars Briedis.

"Vecie jau ir tādi, kam visi cauri, kurus skaties, ka tikai neuzkrīt uz kakla, bet nedrīkst aiztikt. Tā arī nav pareizi," norāda Valmieras politiski represēto biedrības biedre Māra Puriņa.

"Laiks dara savu un ir jāņem vecie ārā un jāatjauno. Tas ir pozitīvas emocijas, strādājot šādus darbus. Vecie koki ir jāņem ārā un jākopj, tas ir skaidrs," saka Jemšika.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti