4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Žurnālu Zīlīte lasījuši bērni vairākās paaudžes. Vai tiešām Zīlīte vairs neiznāks?

Vairs neiznāks bērnu žurnāli «Zīlīte» un «Ezis»

Vairs neiznāks bērnu žurnāli "Zīlīte" un "Ezis", jo to izdevējs "Zaļais Circenis" finansiālu grūtību dēļ pieņēmis lēmumu tos slēgt.

"Zīlīte" bija Latvijā vienīgais žurnāls, kas bez pārtraukuma iznāca kopš 1958. gada. Savukārt "Ezis" sāka iznākt Atmodas laikā 1991. gadā. Finansiālas problēmas izdevumiem bijušas samērā ilgstoši, Latvijas Radio norādīja "Zīlītes" galvenais redaktors Andris Piterāns. Viņš atklāja, ka žurnālus cer atjaunot jau šogad, taču esot maz ticams, ka tas izdosies.

"Galvenā problēma bija tā, ka mēs varējām iznākt vēl februārī, martā, varbūt vēl aprīlī, bet tad mēs nevarētu atmaksāt abonentiem to visu naudu, ko viņi samaksājuši. Protams, pastāv iespēja, ka pa to laiku mēs varētu dabūt - kādu naudas maisu nē -, bet sponsoru, kas būtu ar mieru kaut ko mums piespricēt. Tad jau varbūt mēs kaut kā izvilktu. Būtu labi atjaunot tos pašus [žurnālus] vēl šogad, bet tas laikam pašlaik ir nereāli. Kādas grāmatas bērniem mēs varbūt varētu izdot, bet žurnālus vajadzētu tos pašus, kas bija. Ja tuvākajā laikā atjaunotu, tad varbūt nebūtu problēmu. Bet pēc kāda gada, tad jau tiešām vienalga, varbūt varētu arī jaunu [žurnālu] taisīt," teica Piterāns.

"Latvijas Pasts" aicina klientus vērsties ar iesniegumu par abonēšanas maksas atmaksu pie izdevēja "Zaļais Circenis". Iesniegumu var nodot arī jebkurā "Latvijas Pasta" nodaļā vai sūtīt elektroniski.

Žurnālam "Zīlīte" bija aptuveni 520 abonentu, savukārt "Ezi" abonēja ap 660 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti