4. studija

Kuras ir sala izturīgākās pavasara puķes?

4. studija

Vai aptiekas drīkst nestrādāt farmaceitu trūkuma dēļ?

Vai klausīt ticējumam - sēdēt zemē drīkst pēc pērkona?

Vai klausīt ticējumam – pavasarī uz zemes drīkst sēdēt tikai pēc pērkona?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pavasarī viens no aktuāliem jautājumiem, par kuru daudzi lauza galvu un katram ir savs viedoklis – kad mēs droši drīkstam sēdēt uz zemes? Viens uzskata, ka uz zemes drīkst sēdēt pēc pirmā pērkona, citi – tikai pēc trešā. Tikmēr mediķi brīdina – ja zeme vēl ir auksta arī pēc pērkona, uz tās sēdēt nevajadzētu.

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "4.studija" uzrunātie Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka pēc ziemas uz zemes var sēdēt, tikai sagaidot pirmo pērkonu vai pat pēc trešā pērkona.

Mediķi gan brīdina: ir vai nav bijis pērkons – ja zeme vēl ir auksta, uz tās sēdēt vai gulēt nav ieteicams.

"Ja ilgstoši sēž uz auksta pamata, šis aukstums provocē samazinātu asins plūsmu, samazinās asins plūsma urīnceļos, arī citiem orgāniem, arī ginekoloģiskiem un arī vīriešiem prostatas rajonā. Un, ja tur ir kāda snaudoša infekcija, uz tā aukstuma fona šī snaudošā infekcija var uzplaukt," stāstīja neiroloģe Dace Bērziņa.

Kāpēc vēl aizvien cilvēki pieturas ticējumam par to, ka pēc pērkona zeme ir gana silta, lai uz tās sēdētu?

Zinātāji apgalvo, ka drošāk esot nevis klausīties, ir vai nav bijis pērkons, bet izvērtēt, cik lielā mērā zeme ir sasilusi.

"Es domāju, ka tas ir tas mirklis, kad jau zeme ir apstrādājama un kad tā ir silta un tajā var sēt vai stādīt kādus augus," teica neiroloģe.

"Kad tās temperatūras tiešām ir +15, +20 grādi stabili pa dienu, tad jau gan nevajadzētu baidīties, jo tā jau ir tāda temperatūra, kāda ir pie mums telpās cauru gadu," piebilda meteorologs, LTV žurnālists Toms Bricis.

Viens vienkāršs piemērs ir lāpstu iedurt zemē, ja to viegli izdodas izdarīt, tad arī zeme ir gana silta un varam nodoties atpūtai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti