Revidents

Revidents: "Kā visprecīzāk paredzēt laikapstākļus?"

Revidents

Kāpēc gulēšanai jāizvēlas pēc iespējas cietāka virsma?

Revidents. Kā labāk izgulēties?

Vai gulēt uz grīdas ir veselīgi? Skaidro mugurkaula ķirurgs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai arī gulēšanai ieteicams izvēlēties cietas virsmas, tomēr ar nakts pārlaišanu uz grīdas jābūt piesardzīgam, jo no rīta var pamosties ar sāpēm un pastāv arī risks saaukstēties, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Revidents” skaidroja mugurkaula ķirurgs un vertebrologs Artis Gulbis.

Jaunais “Revidents”

Latvijas Televīzijas (LTV) jaunajā sezonā raidījums “Pārtikas revidents” maina nosaukumu un pievēršas plašākam tematu lokam.

Turpmāk pirmdienās plkst.18.55 LTV pirmajā kanālā būs skatāms jauns raidījumu cikls “Revidents”, kas katru nedēļu revidēs un risinās dažādus sadzīviskus, praktiskus un ikdienā noderīgus jautājumus. Raidījumu vadīs LTV žurnāliste Ieva Strazdiņa, kura ne tikai sarunāsies ar raidījumā atainoto nozaru speciālistiem un sabiedrības pārstāvjiem, bet arī ļausies dažādiem eksperimentiem, lai pārliecinātos par to, kā saņemtos padomus pavisam vienkāršā veidā realizēt dzīvē.

“Guļot uz pilnīgi cietas grīdas vai uz dēļiem, cilvēkam var būt sāpes, un tad viņš nevarēs nogulēt. Atspiedīsies ar kaulu kaut kur vairāk un naktī pamodīsies. Svarīgi, lai naktī nepamostos un vienlaicīgi labi varētu pagrozīties,” sacīja Gulbis.

Gulēšana uz grīdas var veicināt arī sapūstas ķermeņa daļas, jo dzīvojamā telpa un grīda nav hermētiski noslēgtas.

“Caurvējš ir bīstama lieta, un pa grīdu lielākoties iet vēja plūsmas – arī tad, ja logā vai durvīs būs kaut vai neliela šķirbiņa. Tāpēc mēs [guļamvietu] cenšamies pēc iespējas pacelt no grīdas uz augšu, lai caurvējš netiek klāt,” stāstīja ārsts, piebilstot, ka siltais gaiss paliek telpas augšā, bet aukstais – lejā.

Vienlaikus ārsts atzina, ka gulēšanai ieteicams izvēlēties cietākas virsmas, lai miegā varētu pagrozīties – uz mīksta matrača tas nebūs iespējams.

Grozoties tiek labāk apasiņoti mugurkaula audi, un tas ir mehānisms, kas nodrošina arī labāku pašsajūtu no rīta.

“Ja pacients naktī gulēs vienā pozīcijā, viņa audi tiek nospiesti, un viņam līdz ar to tiek traucēta apasiņošana. Normāls miegs būtu tad, ja cilvēks naktī sakustētos vai grozītos no 20 līdz pat 30 reizēm,” skaidroja Gulbis. 

 

"Revidents"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti