Vācu operators veido filmu par Baltijas valstu dabu

Saulgriežu laikā Latvijas dabu, putnus un cilvēkus filmē Vācijas kompānijas „Coraxfilms” operators un filmu režisors Kristofs Haušilds (Christoph Hauschild). Viņš veido filmu par Baltijas valstu dabu. Pašlaik operators viens pats filmē Kurzemes piekrastē.

Saulgriežu laikā Latvijas dabu, putnus un cilvēkus filmē Vācijas kompānijas „Coraxfilms” operators un filmu režisors Kristofs Haušilds (Christoph Hauschild). Viņš veido filmu par Baltijas valstu dabu. Pašlaik operators viens pats filmē Kurzemes piekrastē.

Dabas filmu veidotājs Kristofs Haušilds uz Latviju atbraucis viens pats, līdz paņemot profesionālu filmēšanas un skaņas ierakstu tehniku. Ziemupē viņš kopā ar ornitologu no Latvijas iecerējis filmēt bišu dzeņus.

Mikroautobuss ir viņa otrās mājas, kur viņš var arī kādu laiku dzīvot. Protams, vienmēr tur atrodas video kamera ar ļoti spēcīgu objektīvu, kas ļauj kvalitatīvi nofilmēt putnus un dzīvniekus no lielāka attāluma.

Kristofs Haušilds labprāt tiekas ar cilvēkiem dažādās pasaules zemēs. Ziemupē viņš ir gatavs arī garākai sarunai par savu nodarbošanos. Bērnībā viņš skatījies filmas par dabu, bet tagad viņš tās veido pats: ”Man radās doma, ka jāveido filma tieši par Baltijas valstīm. Tās būs divas filmas – viena par pašu Baltijas piekrasti, bet otra par iekšzemi, upēm, mežiem un purviem.”

Kristofs novērojis, cik ļoti atšķirīgas ir Baltijas valstis, kurās mitinās dažādu sugu dzīvnieki un putni. Filmā atklāsies šīs atšķirības, bet vēstījumus būs vienots, lai parādītu visu Baltijas piekrasti, uzsver Kristofs. Saulgriežos viņš filmē Ziemupes apkārtnē, kur ar ornitologa Ritvara Rekmaņa palīdzību atrada bišu dzeņa ligzdu. Tas ir viens no krāšņākajiem putniem, kas sastopams Latvijā.

Bet Kristofu Ziemupes pļavās gan paspējis pārsteigt kas cits: ”Mēs braucām apkārt un meklējām bišu dzeni, kad es pēkšņi ieraudzīju milzum daudz orhideju. Man teica, ka tā ir ierasta lieta. Ko? Normāla? Nē, apstājies, man tas ir jāuzfilmē. Tas ir pārsteidzoši - tik daudz orhideju pašā ceļa vidū. Tas ir neticami!”

Filmu veidotājs no Vācijas šajās vasaras dienās Ziemupē sajūsminās arī par jūras krāsu - zilganzaļajiem toņiem. Viņš spriež, ka tikpat labi mēs varētu atrasties pie Vidusjūras Grieķijā vai Venēcijā.

Kristofs spēj novērtēt Latvijas dabas daudzveidību, jo Vācijā daudzas dzīvnieku sugas ir ļoti reti sastopamas vai izzudušas, piemēram, mednis un rubenis. Dabas filmu veidotājam ir jāinteresējas par visu, kas notiek dabā, tas ir ļoti svarīgi. Būtiska ir arī pacietība, uzskata Kristofs Haušilds:

„Tai nav jābūt žirafei, lauvai vai zilonim. Ja jūs paskatāties apkārt, kā nelieli kukaiņi taisa alas, kā putni baro savus mazuļus... Ir jāizrāda interese arī par mazām lietām. Protams, tīģeris ir interesants, taču arī bišu dzenis ir jauks - ja to vēro ilgāku laiku, var redzēt lietas, par kurām neviens neko nezina, neviens to nav iepriekš redzējis. Tu kaut ko iegūsti no šī dzīvnieka. Tu esi klāt, tu to vēro... Daudzas lietas grāmatās nav aprakstītas. Pēc tam tu pats vari uzrakstīt grāmatu.”

Kristofs veido filmas Vācijas televīzijas kanāliem. Viņa kompānija izmanto arī videomateriālus, kurus filmējuši citi dabas filmu veidotāji no dažādām valstīm.

Kristofa Haušilda filma par Baltijas dabu varētu būt skatāma šī gada septembrī un vēlāk arī nopērkama internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt