Vācijā nosusināts ezers, meklējot plēsīgu bruņurupuci

Vācijas atbildīgie dienesti nosusinājuši ezeru Bavārijā, meklējot ūdenstilpē dzīvojošu plēsīgu invazīvu bruņurupuci, kurš sakodis kādu peldētāju.

Kaut arī rāpuli ezerā pie nelielā Irzē ciemata neviens nav redzējis, zoologi secinājuši, ka astoņus gadus veco zēnu sakodis Ziemeļamerikas aligatoru bruņurupucis.

Tas ir lielākais saldūdens bruņurupucis, kas parasti mitinās ūdenstilpēs ASV dienvidaustrumos un nav raksturīgs Vācijas faunai.

Domājams, ka bruņurupuci ezerā izlaidis tā iepriekšējais īpašnieks. Vācijā kopš 1999.gada ir aizliegts kā mājdzīvniekus turēt bruņurupučus.

Novērtējot koduma brūces, eksperti aprēķinājuši, ka ezerā mitinās aptuveni 40 centimetrus garš un vismaz 14 kilogramus smags aligatoru bruņurupucis.

Pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem sagūstīt rāpuli pašvaldība deva rīkojumu nosusināt futbola laukuma izmēra ūdenstilpi.

Apjomīgā operācijā no ezera izsūknēti 20 miljoni litru ūdens, bet visas zivis - aptuveni 1,5 tonnas - pārvietotas uz tuvējo ezeru.

Nosusinātā ezera dubļos ar nūjām bruņoti ugunsdzēsēji un brīvprātīgie sākuši meklēt bruņrupuci, kas nodēvēts par Loti.

Irzē mērs Andreass Lībs izsludinājis 1000 eiro atlīdzību bruņrupuča atradējam, vienlaikus brīdinot, lai neviens nemēģina sagūstīt rāpuli bez ekspertu palīdzības.

Ja bruņurupuci neizdosies atrast, ezers paliks tukšs līdz nākamā gada martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti