Uzsākta sociāla kampaņa «Nodod nederīgās zāles aptiekā!»

No 20.oktobra līdz 16.novembrim uzsākta sociāla kampaņa, kuras mērķis ir likt iedzīvotājiem aizdomāties par nederīgajiem medikamentiem un to tālāko likteni. Latvijas Farmaceitu biedrība aicina iedzīvotājus nodot nevajadzīgās zāles aptiekās un saudzēt vidi. 

Kampaņas uzdevumi ir izglītot Latvijas iedzīvotājus par pareizu nederīgo, ar beigušos derīguma termiņu un neizlietoto zāļu utilizāciju un nepareizas rīcības nelabvēlīgo ietekmi uz apkārtējo vidi, kā arī veicināt atbildīgu un videi draudzīgu nederīgo, ar beigušos derīguma termiņu un neizlietoto zāļu savākšanas praksi. Turpināt stiprināt sabiedrībā farmaceita – konsultanta lomu.

 

Paredzēts, ka kampaņas laikā aptiekās tiks izvietoti informatīvi plakāti, lapiņas un maisiņi, kas paredzēti nederīgo, ar beigušos derīguma termiņu un neizlietoto zāļu nodošanai.

Plakāti būs izvietoti arī 150 sabiedriskā transporta pieturvietās, informēja Latvijas Farmaceitu biedrība (LFB).

"Saskaroties ar gaisu, var mainīties zāļu kvalitāte, tāpēc tās ilgstoši nevar uzglabāt atvērtā veidā," Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" pastāstīja LFB prezidente Kitija Blumfelde. Viņa arī piebilda, ka nevajadzētu glabāt arī zāles ar beigušos derīguma termiņu.

Medikamentus, tai skaitā, tabletes, pulverus un sīrupus, nevajadzētu turēt gaišās vietās, kur tiek klāt saules stari, piemēram uz palodzēm. Labākajā gadījumā tās var nedarboties, sliktākajā - izraisīt veselības pasliktināšanos, sacīja Kitija Blumfelde.

Zāles pirms nodošanas vajadzētu izņemt no pirmajiem iepakojumiem un nest nodot bez tiem - tikai pudelēs vai plastikāta tablešu iepakojumos, norādīja LFB prezidente Blumfelde.

Kampaņas termiņš - 16.novembris - nenozīmē, ka pēc tam zāles netiks pieņemtas, bet gan to, ka tiks apkopota informācija par savāktajiem medikamentiem un progresu nederīgo zāļu savākšanā no iedzīvotājiem. 

62% iedzīvotāju nederīgās zāles izmet atkritumos, liecina pētījuma dati. 

Līdz šim nesavāktie medikamenti, nonākuši vidē, varēja piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt dzīvniekus, raidījumam "Pēcpusdiena" norādīja biedrības “Veselības projekti Latvijai” valdes locekle Signe Mežinska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti