Sadaļas Sadaļas

4. studija

Lielie kapi

4. studija

4. studija

Pakistānis

Uzņēmējs no Pakistānas cieš no uzbrukumiem; policija apdraudējumu nesaskata

Pēc kārtējās izrēķināšanās ar uzņēmēju no Pakistānas uzbrukumu skaitu vairs nevar saskaitīt uz rokas pirkstiem. Policija tajā pašā laikā ir diezgan vienaldzīga un apdraudējumu nesaskata, tāpēc izmeklēšana norit parastajā kārtībā.

Nezināmi ļaundari terorizē uzņēmēju no Pakistānas. Pagaidām policija nesteidz noskaidrot, kurš bojā šī cilvēka īpašumu. Pēdējais nodarījums bija skrāpējums uz automašīnas visā tās sānu garumā.

Farmans Ali Sadiq ir pakistānis, kurš vairākus gadus dzīvo Latvijā un ir laimīgi apprecējies. Par mūsu valsti jau sen dzirdējis labus vārdus, tādēļ savulaik nolēmis tieši Rīgā uzsākt savu biznesu un piesaistīt arī citu ārvalstu uzņēmēju interesi finanšu ieguldīšanai Latvijā. Jau pāris gadus Farmana bizness ir divas ātro uzkodu ēstuves pašā Rīgas centrā.

Man tiešām patīk šī vieta, man patīk cilvēki. Man patīk latvieši un es pats jūtos kā latvietis," Latvijas Televīzijai stāsta uzņēmējs Farmans Ali Sadiq.

"Viņš ir jauks cilvēks, es viņu ļoti cienu, jo tas, ko viņš dara, manuprāt ir ļoti labi. Pie viņa strādā kādi desmit latvieši, viņš viņiem maksā algas un viņi strādā ilgstoši, tas nozīmē, ka viņiem patīk viņu darbs," vērtē Farmana draugs Roberts Klimovičs.

Farmana izgudrotās kebabu receptes aizguvušas arī citas ēstuves, turklāt viņš nereti nosaka cenu politiku, piedāvājot kebabus un citus labumus par ievērojami zemākām cenām. Tas ir izdevīgi tiem izsalkušajiem, kuriem ar rocību ir zināmas problēmas, piemēram, studentiem. Tāpēc ēstuvēs vienmēr ir daudz cilvēku un tajās iespējams arī izzināt Farmana dzimtenes vēsturi.

Specializētajā tirdziņā netālu no dzelzceļa stacijas pieci uzņēmumi piedāvā kebabus, bet tikai Farmana nelielā bodīte regulāri pārcieš dažādus uzbrukumus. Tie sākušies pirms pāris mēnešiem.

"Man zvana, ka kāds slēdzenē iespiedis līmi. Ēstuves atvēršana ir astoņos no rīta un nevar atslēgt veikalu. Es domāju, ka kāds to izdarījis sava prieka pēc. Tas viss atkārtojās pēc diviem mēnešiem, tad pēc mēneša. Šajā ēstuvē tas noticis sešas reizes, Barona ielā - trīs reizes," situāciju skaidro uzņēmējs Farmans Ali Sadiq.

Jāpacieš ne vien vandāļu uzbrukumi, bet arī tas, ka Farmans, kā viņš apgalvo, ir vienīgais, kurš par ēstuves telpu īri Birznieka-Upīša ielā maksā vairāk nekā citi tikpat lielas platības īrētāji. Un arī tas vēl nav viss.

Es nezinu, nevienam manam citam pazīstamam uzņēmējam nenāk piecas komisijas nedēļā, bet viņam nāk. Šie uzbrukumi varētu būt kaut kādu konkurentu pasūtījums. Viņa kebabs ir viens no labākajiem, ar vislabāko apgrozījumu," uzskata Farmana draugs Roberts Klimovičs.

Protams, katrai ēstuvei ir jābūt zem kārtīgas kontrolieru acs, bet tas, kas ir noticis ar uzņēmēja mašīnu, nevienam pat sapņos nerādās. Auto sabojāts ar celtniecības putām, tādējādi norādot, ka viņš šeit ir kādam nevēlams.

"Es ar šo mašīnu pāris dienas braucu speciāli, lai mani pamana policija. Pēc tam es aizvedu notīrīt, bet mašīna ir sabojāta," rāda uzņēmējs Farmans Ali Sadiq.

Uzbrukumi ēstuvēm noteikti ir fiksēti līdzās esošo uzņēmumu videonovērošanas kamerās, taču interesanti, ka policisti par tiem nav interesējušies un pieprasījuši no kaimiņu apsardzes firmām. Ignorance padara cilvēku bezspēcīgu.

"Ir viens vai divi cilvēki, kuriem kaut kas nepatīk, iespējams, tā ir skaudība. Varbūt tāpēc, ka es esmu jauns, man ir savs bizness. Es esmu aktīvs, es tiešām nezinu, kāpēc tā notiek. Varbūt tie ir konkurenti, varbūt cilvēki, kuriem es nepatīku,"prāto uzņēmējs Farmans.

"Policijas attieksme pret šīm lietām, cik man ir zināms, ir vienaldzība, maigi izsakoties. Tā ir savu pienākumu neievērošana. Es nezinu, kā to vēl klasificēt," sacīja Farmana draugs Roberts Klimovičs.

"Šogad ir saņemti vismaz trīs iesniegumi un ir iesākti trīs kriminālprocesi. Un šajos kriminālprocesos tiek veikta izmeklēšana," sacīja Valsts policijas (VP) pārstāvis Egils Ezis.

Izmeklēšanas gaitā policisti izvirza dažādas versijas. Viena no tām saistīta ar uzņēmēja tautību un ticību. Latvijā ir vismaz 10 000 cilvēku, kuri aizlūdz par islāmu. Liela daļa gan par savu reliģisko piederību klusē. Tomēr, iespējams, uzbrukumi kebabu ēstuvei un tās īpašniekam, nav saistāmi ar reliģiju.

"Es pieļauju, ka tas nav saistīts ar ticību, jo daudzi cilvēki Latvijā nezin starpību, kas ir musulmaņi, krišnaīti, budisti, un tas, ka cilvēks ir no Pakistānas, daudziem neasociējas ar islāmu. Es domāju, ka tas ir pret nacionālismu, pret kādiem dienvidu iebraucējiem. Bet tā kā es nepazīstu šo situāciju, man grūti komentēt," viedokli pauda islāmticīgais Imrans Oļegs Petrovs.

"Iemesli var būt dažādi, šobrīd tiek izskatīti vairāki. Viens no tiem varētu būt ar uzņēmējdarbību saistīti konflikti, nesaskaņas, bet ir citas versijas, saistītas ar ģimeni vai draugiem, ar kuriem ir bijusi saskarsme. Šobrīd tie tiek skaidroti," sacīja VP pārstāvis Ezis.

Policijā stāsta, ja Farmanam un viņa ģimenei draudētu dzīvības briesmas, lietu izskatītu ātrāk. Pagaidām, neatkarīgi no iesnieguma autora reliģiskās pārliecības un tautības, izmeklēšanas darbs ir nemainīgs.

"Iemesli ir dažādākie. Sākot no darbinieku skaita, darbinieku kvalifikācijas, no normatīvo aktu regulējuma, kur nepieciešams ievākt pierādījumus, kā arī skaits, ko izmeklē katrs izmeklētājs. Ja izmeklētājam ir vairākas lietas, tas posms ir ilgāks," policijas darbu raksturo VP pārstāvis Egils Ezis.

Katru vakara stundu uzņēmējs no Pakistānas uztraucas, vai ļaundari neatgriezīsies. Un šis uztraukums ir pamatots, jo arī policijā nespēj noteikt laiku, kad ļaundarus aizturēs un sodīs par nodarīto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt