Uz Rīgas tiltiem skaita ziemas riteņbraucējus

Piektdienas, 13.februāra, rītā laika posmā no astoņiem līdz deviņiem Rīgā būs divas vietas - Vanšu tilts un Akmens tilts, kur notiks ziemas riteņbraucēju aprūpēšana, portālu lsm.lv informēja Latvijas riteņbraucēju apvienības (LRA) pārstāve Dace Jēkabsone. Vienlaikus vēl 11 vietās notiks arī velosipēdistu ziemas skaitīšanas akcija.

Ziemas otrā mēneša vidus izvēlēts kā piemērotākais brīdis, lai skaitītu ziemas riteņbraucējus galavaspilsētā. 13.februāris ir diena, kad pasaulē ir izsludināta "Starptautiskā diena - ziemā ar velo uz darbu" ("International Winter Bike To Work Day"). Šādu skaitīšanu apvienība veic trīs reizes gadā, lai iezīmētu tendences, vai riteņbraucēju skaits pieaug, vai samazinās.

Riteņbraucēju skaitīšana notiks laikā no plkst. 8.00 līdz 9.00 no rīta uz lielākajiem Rīgas tiltiem pār Daugavu un dzelzceļu, kā arī uz veloceliņiem Rīgas centra ielās. Šajā laikā vairums strādājošo brauc uz darbu un ir minimāla iespējamība, ka, zinot par pasākumu, kāds varētu braukt garām skaitītājiem speciāli.

Riteņbraucēju skaitīšanas mērķis ir nevis noteikt kopējo riteņbraucēju skaitu, kas nav tehniski iespējams, bet gan fiksēt braucēju skaita izmaiņas, salīdzinot jaunākos datus ar iepriekš attiecīgajā vietā un laikā iegūtajiem.

Velobraucēju uzskaite plānota uz tiltiem (Vanšu, Akmens, Salu, Dienvidu, Gaisa (VEF), Zemitānu un Deglava), vairākos ielu krustojumos (Lāčplēša-Skolas, Barona-Lāčplēša, Barona-Dzirnavu, Barona-Elizabetes), kā arī pie Brīvības pieminekļa un Brasas dzelzceļa pārejas-pārbrauktuves.

Divās vietās  - uz Vanšu tilta veloceliņa pie tirdzniecības centra "Olimpija" un pie Akmens tilta esošā velo dzīvesveida veikala "Brūklene" tiks rīkota riteņbraucēju "sildīšana" ar siltiem dzērieniem. Velokurjeri Dace Jēkabsone un Artūrs Pavlovs novērtēs velosipēdu tehnisko stāvokli un pasniegs nelielas dāvaniņas drošai riteņbraukšanai diennakts tumšajā laikā. Tiks dalīti arī informatīvi materiāli par velosatiksmi Rīgā.

Ziemas riteņbraucēju skaitīšana tiek veidota kā tradīciju, un LRA tuvākajā laikā sola iepazīstināt ar skaitīšanas rezultātiem.

"13.februāris ir atzīts par pasaules ziemas riteņbraukšanas uz darbu dienu. Šajā dienā mēs arī Latvijā nu jau trešo gadu skaitām ziemā riteņbraucējus, lai varētu salīdzināt datus ar iepriekšējiem gadiem, vai ir riteņbraucēju skaita pieaugums, vai nav. Mērķis nav saskaitīt visus cilvēkus, kas izgājuši no mājas ar velosipēdiem, jo tas nav iespējams. Mēs vienās un tais pašās vietās uz Rīgas tiltiem un pārvadiem vai uz velosipēdu ceļiem skaitām riteņbraucējus vienās vietās, vienā laikā un tad redzam, kā bija un kā ir šogad. Šobrīd cipari vēl nav zināmi, dienas laikā mēs tos apkoposim, tad arī būs precīzāka informācija," stāsta Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti