Ukmerģes apgabaltiesā atklāj 40 juristu saindēšanos ar dzīvsudrabu

Laboratorijas testos Lietuvas centrālās daļas pilsētā Ukmerģē atklāta viegla hroniska saindēšanas ar dzīvsudrabu 40 juristiem, piektdien vēstīja laikraksts "Lietuvos rytas".

Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka personas, kas strādāja Ukmerģes tiesas namā un kurām ir konstatēta saindēšanās, saņems sākotnējo mēneša medikamentu devu, kas izmaksā vairāk nekā 240 litus (49 latus). Pēc tam cietušajām personām tiek ieteikts iziet rehabilitācijas kursu, pēc kura nepieciešama medikamentu ārstēšanas kursa turpināšana, bet tad vizīte pie ārsta, lai noskaidrotu, vai izrakstītie medikamenti ir efektīvi.

Advokāte Regīna Šaltiniene "Lietuvos rytas" paudusi šaubas par to, vai var uzticēties Lietuvas Universitātes Veselības zinātņu laboratorijas veikto pārbaužu rezultātiem. "Divi tiesas darbinieki individuāli devās uz pārbaudēm ārvalstīs, un viņiem organismā tika atklāta krietni lielāka dzīvsudraba koncentrācija, nekā to atklāja Kauņas laboratorija," atzina advokāte.

Ukmerģes rajona apgabaltiesā no pagājušā gada decembra līdz šā gada martam vairākos gadījumos kopā tika savākti nepilni trīs kilogrami dzīvsudraba.

Ēka tika slēgta, jo dzīvsudraba iztvaikošanas koncentrācija no nama sienām tūkstoškārt pārsniedza normu, visi darbinieki evakuēti un uz laiku viņu darba kabineti izvietoti rajona policijas komisariāta un Biznesa un tūrisma centra ēkās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti