Tuvojoties aukstākam laikam, aicina atcerēties par vientuļiem senioriem

Tuvojoties ziemai un aukstākam laikam, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina neaizmirst seniorus, kuri dzīvo vieni un kuri aukstā laikā veselības problēmu dēļ var iedzīvoties ķermeņa atdzišanā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Arita Rudzīte norāda – ja cilvēks ir cietis no ķermeņa atdzišanas, nekavējoties ir jāzvana neatliekamajam medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni 113. Tāpat cilvēku svarīgi ienest siltās telpās, apģērbt siltās drēbēs, kā arī ietīt segā un dot siltu, cukurotu dzērienu.

Nekādā gadījumā atdzisušo nedrīkst agresīvi sildīt, liekot siltā vannā. Tāpat nedrīkst cietušajam dot alkoholu.

“Šobrīd ir tāds laiks, kad strauji pazeminoties gaisa temperatūrai, cilvēki arvien biežāk cieš no ķermeņa atdzišanas. Un šobrīd mediķi teju katru dienu slimnīcā nogādā kādu ar nopietnu ķermeņa atdzišanu. Bieži tie ir bezpajumtnieki vai cilvēki alkohola reibumā, bet cieš arī seniori, kas dzīvo vieni,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Arita Rudzīte.

Arita Rudzīte stāsta, kā rīkoties, ja atdziest ķermenisKristaps Feldmanis

  “Mēs – mediķi, aicinām radus, draugus un kaimiņus parūpēties par cilvēkiem, kas dzīvo vieni, lai pārliecinātos par to, ka senioriem viss kārtībā, vēlams viņus biežāk apraudzīt, sazvanīt. Tāpat sarūpēt visu nepieciešamo pārtiku, medikamentus un jo īpaši malku. Savukārt pašiem pensionāriem noteikti vajadzētu nebaidīties līdzcilvēkiem vai sociālajam dienestam lūgt palīdzību, ja tas, protams, ir nepieciešams. Bet, ja seniori dodas ārā, ir noteikti jāliek galvā cepure, jāvelk cimdi un nepieciešami arī mitrumizturīgi apavi,” uzsver Rudzīte.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti