Tuvojas veco ļaužu diena - vāks glābējpakas senioriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

1.oktobris pasaulē tiek atzīmēta kā Starptautiskā veco ļaužu diena, ar mērķi pievērst plašāku uzmanību senioru dzīves grūtībām, vientuļajiem vecajiem cilvēkiem un sabiedrības straujās novecošanas problēmai. Tāpēc 18. un 19. septembrī Rīgā, Cēsīs, Jelgavā un Kuldīgā risinās īpaša "glābējpaku" akcija senioru atbalstam, pavēstīja Latvijas Samariešu apvienības (LSA) pārstāve Agita Kraukle.

Seniori, un jo īpaši Latvijā, ir viena no neaizsargātākajām sabiedrības grupām, kuri spiesti izdzīvot no nesamērīgi zemas pensijas, ir vientuļi un ar veselības problēmām. Ja ikdienā visu pensiju nākas atdot par dzīvesvietu un medikamentiem, tad pārtikai pāri paliek vairs tikai maizei. Tāpēc glābējpakās ikviens tiek aicināts ievietot uzturvērtīgi bagātus produktus ar ilgu lietošanas termiņu un kādu saldumu.

„Mēs varam būt pateicīgi, ka Latvijā ir daudz atsaucīgu cilvēku, kuri gatavi palīdzēt. Tāpēc aicinu nebūt vienaldzīgiem arī šoreiz un palīdzēt iepriecināt šajā rudenī vientuļus simgalvjus,” saka LSA projekta „Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.  

''Pārtikas bankas'' pakas tiek nodrošinātas, pateicoties Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ziedojumiem, kā arī daudziem brīvprātīgajiem atbalstītājiem. Palīdzība galvenokārt domāta centīgām ģimenēm ar bērniem un ar zemiem ienākumiem, kurām nav piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās statuss.

Glābējpaku akcija notiek 18.septembrī no plkst.17 līdz 20 veikalos "Maxima" Kuldīgā (Mucenieku ielā 24), Jelgavā (Rīgas ielā 11a) un Cēsīs (Valmieras ielā 17a). Sestdien, 19.septembrī akcija turpināsies no plkst.12 līdz 16 Rīgā (A.Deglava ielā 67), kā arī Jelgavā un Cēsīs tajās pašās vietās, kur dienu iepriekš.

Projekta "Paēdušai Latvijai" labdarības akciju sirmgalvjiem rīko LSA sadarbībā ar biedrību „Otrās mājas”, ģimenes centru “Mūsu nākotne”, Latvijas Sarkanā Krusta Dobeles komiteju un fondu „Mamma mammai”.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti