Tuvākajās dienās pieaugs ultravioletā starojuma intensitāte

Tuvākajās dienās pieaugs saules ultravioletās (UV) radiācijas indekss, sasniedzot tādu līmeni, kad ir jāievēro aizsardzības pasākumi.

SPKC pārstāve Maija Pauniņa Linda Zalāne
  Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Veselības veicināšanas vadības nodaļas vadītāja Maija Pauniņa iesaka ik dienas sekot līdzi ne tikai laika prognozei, bet arī ultravioletās radiācijas indeksam, kas ilustrē to, kāda ir UV starojuma intensitāte. Prognoze ir pieejama "meteo.lv" mājaslapā.

   

  Gadījumā, ja ultravioletās radiācijas indekss ir trīs un vairāk, tad ir jāsāk ievērot piesardzības pasākumus, jo saulei ir negatīvā ietekme. Tā veicina ādas novecošanos, kā arī palielina kataraktas un ādas vēža risku.

  "Skatoties kosmētikas plauktiņā pērnā gada līdzekli, noteikti ir jāpārbauda tā derīguma termiņš. Jo pēc derīguma termiņa lietderība ir zema, un tas nepasargās ādu no UV kaitīgās ietekmes.

  Ja tomēr saprotam, ka derīguma termiņš ir beidzies un mums jādodas pēc jauna līdzekļa, tad uz marķējuma noteikti meklējam tādus burtus kā UVA un UVB, kas pasargās no abiem starojuma veidiem. Tāpat skatāmies saules aizsardzības filtru - SPF, kam ir jābūt lielākam par 20. Jo šis cipars ir augstāks, jo aizsardzība ir lielāka," skaidroja Pauniņa.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti