Tuvākajās dienās Latvijas upēs turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās

Tuvākajās dienās Latvijas upēs turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās, prognozē Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.

Ledus strauji zaudē izturību un arī Latgales un Vidzemes upēs iespējama ledus sakustēšanās un straujākajos upju posmos iespējama arī ledus iešana. Hidrologi brīdina, ka atrasties uz ledus ir ļoti bīstami.

Ievērojama ūdens līmeņa paaugstināšanās vērojama Lielupē, kur posmā Mežotne-Staļģene aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis paaugstinājies par 279 līdz 291 centimetru, bet upes posmā Jelgava-Kalnciems - par 80 līdz 123 centimetriem diennaktī.

Lielupes pietekās Mūsā un Mēmelē ūdens līmenis paaugstinājies par 90 līdz 125 centimetriem, Ventas posmā no Leckavas līdz Vendzavai ūdens līmeņi kāpuši par 113 līdz 189 centimetriem diennaktī, bet Bārtā un Abavā ūdens līmeņi paaugstinājušies par 64 līdz 80 centimetriem.

Pie Jelgavas novērota nepilna ledus sega un piekrastes vaļumjoslas, savukārt pie Kalnciema ledus pacelts un uz ledus ir ūdens. Lielupes pietekās Lietuvas teritorijā Mēmelē pie Tabokines un Mūsā pie Ustukiai izveidojušies ledus sastrēgumi lejpus novērojumu stacijām. Dienvidsusējā posmā no Neretas līdz ietekai Mēmelē upi klāj ledus, daudzviet uz ledus ir ūdens.

Lielupē pie Mežotnes lejpus novērojumu stacijas izveidojies ledus sastrēgums un novērota reta ledus iešana. Ap plkst.11.15 izkustējās ledus sastrēgums, kas bija izveidojies lejpus Staļģenes novērojumu stacijas, bet tālāk, 5 kilometrus lejpus Staļģenes, izveidojies jauns ledus sastrēgums.

Kopš šā rīta plkst.9 ūdens līmenis pie Mežotnes ir krities vairāk nekā par vienu metru, taču ūdens līmenis Lielupē posmā Staļģene-Kalnciems cēlies par 10 līdz 15 centimetriem.

Ūdens līmenim turpinot paaugstināties, sagaidāma palieņu applūšana.

Hidrologu novērojumi liecina, ka aizvadītajā diennaktī Daugavas augštecē Krievijas teritorijā pie Veļižas aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis paaugstinājies par 58 centimetriem. Straujāka ūdens līmeņa paaugstināšanās ir Daugavā Baltkrievijas teritorijā, kur posmā no Suražas līdz Verhņedvinskai ūdens līmenis aizvadītajā diennaktī paaugstinājās par 62 līdz 108 centimetriem. Daugavas posmā no Piedrujas līdz Jēkabpilij ūdens līmenis paaugstinās par 29 līdz 113 centimetriem diennaktī.

Arī Daugavas pietekās ūdens līmenis paaugstinās - Dubnā par 108 centimetriem, Aiviekstē - par 51 līdz 81 centimetru, Rēzeknē - par 24 centimetriem, Ogrē par 76 centimetriem, savukārt Lielajā Juglā - par 113 centimetriem. Lēnāka ūdens līmeņa paaugstināšanās vērojama Vidzemes upēs Gaujā, Amatā un Salacā.

Daugavā daudzviet izveidojušās piekrasta vaļumjoslas un ūdens uz ledus, atsevišķās vietās plaisas ledus segā un ledus kļuvis tumšs. Vitebskā novērota reta ledus iešana. Ogrē pie Ogres lejpus novērojumu stacijas izveidojies ledus sastrēgums, daļa ledus ir nogrimusi un ūdens tek pa ledus virsu. Gaujā pie Valmieras ledus paliek tumšāks un uz ledus novērots ūdens, Siguldā upe ir brīva no ledus un Carnikavā novērota nepilna ledus sega.

Savukārt Ogres upē ūdens līmenis paaugstinājies par 7 līdz 22 centimetriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti