Sadaļas Sadaļas

4. studija

Kur palikuši „piecīši”?”

4. studija

4. studija

Stokmannlifts

Tunelī pie Rīgas Centrālās stacijas ilgstoši nedarbojas lifts

Ir kāds objekts Rīgas centrā, par ko daudzi runā, taču nekad nav redzējuši darbojamies. Spocīgie lifti gājēju tunelī pie lielveikala "Stockman" domāti, lai atvieglotu dzīvi cilvēkiem ar kustību traucējumiem un jaunajām māmiņām, taču tie ilgstoši nedarbojas. Līdz šim Rīgas domes atbildīgās iestādes - Satiksmes departaments un pašvaldības policija nav spējuši atvieglot cilvēku ceļu cauri tunelim pie Centrālās stacijas.

Jaunajām māmiņām, cilvēkiem ratiņkrēslos un citiem, kuriem katrs pakāpiens sagādā problēmas, došanās uz Centrālās stacijas tuneli ir smags pārbaudījums. Tur atrodas lifts, kurš gandrīz nekad nestrādā. Izskatās, ka lielākā daļa rīdzinieku pie tā jau ir pieraduši, kaut to var labot.

"Man liekas, tas nekad nav strādājis, es vismaz neesmu redzējusi," pastāstīja sastaptā garāmgājēja. Cita sieviete liftu nodēvēja par seifu, jo durvis nav atveramas: "Tas nav priekš cilvēkiem."

Sieviete ar bērnu ratiņiem nespēj atcerēties, kad lifts būtu darbojies: "Smagi, smagi, gribētu, lai šis lifts strādātu, bet diemžēl viņš nestrādā, es nezinu kāpēc. Nevienu reizi neesmu redzējusi, ka tas darbotos."

Stacijas tuneli ik dienu izmanto desmitiem tūkstoši cilvēku un tikai daži apgalvo, ka šeit dažkārt notiek brīnumlietas -  abi Centrālās stacijas tuneļa lifti strādā. Rīgas domes Satiksmes departamentam (RDSD) jānodrošina, lai šis lifts būtu darba kārtībā.

Šobrīd mums nav informācijas, ka lifts nestrādā, taču mēs neesam pasargāti no vandāļiem, jo mums jau šogad ir 5000 eiro lieli zaudējumi," sacīja domes pārstāve Ilze Dišlere.

Centrālās stacijas tuneļu lifti ir piedzīvojuši vairākus, pat neskaitāmus remontdarbus - pie vainas ir vandālisms, un tā gadu no gada.

"Diemžēl regulāri saņemam sūdzības un arī uzturētāji secina, ka pa nakti ir salauzts lifts. Ja var ātri salabot, tad mēs ļoti ātri novēršam šos defektus, ja nē, tad šīs detaļas tiek sūtītas no ražotājvalsts, piemēram, no Polijas, un tad ir kāds laiks jāgaida," skaidro Dišlere.

Un atkal tiek solīts tuvākajā laikā liftu savest kārtībā. 2014.gadā vien tas ticis remontēts jau 19 reižu. 

Turklāt šeit manīti arī īpaši nekaunīgi huligāni, kuru bizness ir speciāli sabojāt liftu, lai pēc brīža to brīnumaini iedarbinātu, pieprasot jaunajām māmiņām un cilvēkiem ratiņkrēslos samaksu par lifta izmantošanu. To lauž, apzīmē un demolē. Šķiet, rūpīgāks darbs tunelī gaida pašvaldības policiju. 

Tā kā sarunvalodā to sauc par "Stockman" liftu un saista ar šī veikala vārdu, jo lifts bija viens no nosacījumiem, likvidējot virszemes gājēju pāreju, raidījums "4.studija" noskaidroja "Stockman" vadības viedokli:

"Par liftu apkopi, uzturēšanu un garantijas remontu ir jārūpējas Rīgas domes Satiksmes departamentam (RDSD). Nevaram komentēt iemeslus, kāpēc lifts regulāri nedarbojas, bet varam apliecināt, ka esam vairākas reizes griezušies RDSD ar lūgumu to salabot. Arī mums ir svarīgi, lai lifti ir darba kartībā, nodrošinot ērtu piekļuvi klientiem "Stockmann" universālveikalam un pārvietošanos Rīgas iedzīvotājiem. Esam gatavi tikties ar atbildīgajām personām un izrunāt iespējamos risinājumus, kā nodrošināt kārtīgu un funkcionējošu infrastruktūru."

Kopš 2009.gada septembra, kad lifts nodots ekspluatācijā, pagājuši precīzi pieci gadi un tas ticis remontēts jau vairākas reizes, iztērējot ievērojamus naudas līdzekļus. Tas varētu būt pietiekošs iemesls, lai Satiksmes departaments, kura apsaimniekošanā atrodas lifts, un pašvaldības policija, kuras pienākums ir kārtības uzraudzīšana tuneļos, beidzot vienotos, kā sadarboties un lauzt mūžam nekustīgā lifta lāstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt