Trīs Rīgas parkus rekonstruēs par 9,4 miljoniem eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgā pašlaik realizē trīs ievērojamu un populāru galvaspilsētas parku – Grīziņkalna parka, Ziedoņdārza un Miera dārza, kā arī ielu un ielu apgaismojuma rekonstrukcijas projektu „Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācija”, informēja Rīgas domē.

Visu parku rekonstrukcijas kopējās izmaksas plānotas 9,4 miljoni eiro, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli. Pašvaldība piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus 85% jeb 6,4 miljonu eiro apjomā no projekta attiecināmām izmaksām.

Pēc tehniskā projekta izstrādes un saskaņošanas šonedēļ sākti Ziedoņdārza atjaunošanas darbi, veicot konstrukciju demontāžu. Parku sakārtot plānots līdz 2015.gada 1.jūnijam.

Ziedoņdārzu ierīkoja pilsētas pārvalde pēc dārzu arhitekta Andreja Zeidaka projekta 1939.gadā. Ziedoņdārzs ir 6,37 hektārus liels jaukta tipa ainavu un regulāra stila parks ar zālieniem, alejām, cirptiem dzīvžogiem, strūklaku, bērnu rotaļu laukumiem un ielu basketbola laukumiem, ko ietver A.Čaka, Matīsa, Sparģeļu un Artilērijas ielas.

Gadu gaitā Ziedoņdārzs kļuvis nepievilcīgs - bradājamais baseins sen nedarbojas, celiņu iesegums ir nolietots un saplaisājis, dārznieka māja ir sliktā stāvoklī, stādījumi pārauguši.

Parka rekonstrukcijas gaitā tiks rekonstruēta dārznieka ēka, uzbūvēta publiskā tualete, izveidota videonovērošanas sistēma, veikta gājēju celiņu seguma atjaunošana, atjaunots bradājamā ūdens baseins, izbūvēts apgaismojums, izveidots bērnu rotaļu laukums un suņu pastaigu laukums.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti