Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Juri Cīruli

Rīta Panorāma

Alternatīvajai mūzikai sava Gada balva

Vīriešus aicina pieteikties tēvu grupām

«Tēvu grupās» vīrieši apgūst paņēmienus bērnu audzināšanā

Lai vīrieši aktīvāk iesaistītos bērnu audzināšanā un ģimenes kopdzīvē, tiek veidotas speciālas tēvu grupas, kurās apgūt nepieciešamās prasmes dažādām dzīves situācijām. Pēc piedalīšanās centra “Dardedze” rīkotajās Tēvu grupās vīrieši izteikuši tādas atsauksmes kā "Ļoti labi speciālistu ieteikumi par to, kā disciplinēt savus bērnus!", "Esmu kļuvis iecietīgāks!" Tagad redzu, ka ir iespējami dažādi problēmu risinājumi!"

Centra “Dardedze” rīkotās tēvu grupas notiek reizi nedēļā. Viena grupiņa sastāv no 8 -12 cilvēkiem, kuriem savā starpā jātiekas sešas reizes. Piedalīties šajā pasākuma ir aicināts ikviens, kurš drīzumā kļūs par tēvu, vai kuram jau ir bērniņš vecumā līdz pieciem gadiem.  

"Šīs programmas mērķis ir, lai tēvi vairāk iesaistītos sava bērna audzināšanā. Ir dažas nodarbības, kas vērstas uz to, lai veidotu labākas attiecības ar savu partneri, lai labāk vienotos, lai būtu labāka komunikācija, un arī lai veiksmīgāk komunicētu un veidotu attiecības ar savu bērnu," pastāstīja "Dardedze" psiholoģe Līga Redliha.

Šāda prakse pārņemta no ārvalstīm. Tālivaldis Silenieks ir trīs bērnu tēvs, kurš savu brīvo laiku velta grupu vadīšanai. Tas nenozīmē, ka jaunie tēvi sēž kā skolas solā. Patiesībā tā ir vīriešu savstarpēja diskusija, kā padarīt savu, sava bērna un sievas dzīvi vieglāku. Cilvēki pārrunā līdzīgas problēmas un nonāk pie risinājumiem.

"Konkrēts piemērs: vīri diskutē, kā atrast vairāk brīvo laiku sev, aiziet pamakšķerēt vai satikties ar draugiem. Mēs vienkārši pirmdienās apsēžamies un izrunājam, sataisām nedēļas plānu un viss ir kārtībā. Un pārējie uzreiz saka: āā, ļoti vienkārši," Latvijas Televīzijai pastāstīja Tēvu grupas vadītājs Tālivaldis Silenieks

Tēvu grupu tikko absolvējis Nauris, kuram ir trīsgadīga meitiņa. Satikties ar citiem vīriem vēlējies viņš pats, nevis piespiedusi sieva. Ar rezultātu ir apmierināts.

"Ņemot vērā, ka tas ir mans pirmais bērns, man ar to nav bijusi pieredze. Katru dienu ir jauna pieredze un tad, kad tu dzirdi, kā citi tēvi ir rīkojušies situācijās, tas ļauj izvērtēt un pašam saprast,  vai es tā gribu rīkoties vai es tā negribu un kā es rīkošos tādās situācijās. Tiek izspēlēti gadījumi, kas varbūt nav notikuši tavā ģimenē, bet kas varētu notikt kaut kādā brīdī," pastāstīja tēvu grupas absolvents Nauris Grīnbergs.

Nodarbības notiek par ļoti simbolisku samaksu, bet tie tēvi, kuri ir gatavi pēc tam paši kļūt par grupu vadītājiem un savas jauniegūtās zināšanas pārnest tālāk uz citiem Latvijas reģioniem, var mācīties bez maksas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt