Tēva dienā ar vannas pīļu skrējienu atgādinās par vīriešu veselību

14.septembrī, Tēva dienā, Latvijas mediķi vēlas Latvijas vīriešiem atgādināt par veselības jautājumiem, kas iekļauj arī regulāras medicīniskās pārbaudes. Pašā Rīgas centrā notiks labdarības pasākums "Pīļu skrējiens", kurā vāks ziedojumus bezmaksas urologu konsultācijām Latvijas reģionos.

Šā pasākuma kulminācija būs vannas pīlīšu ātrpeldēšanas sacensības - ziedotājiem rezervēs vannas pīlītes, lai varētu piedalīties sacensībās. Tās notiks plkst. 12 Rīgas kanāla posmā no Latvijas Nacionālās operas tiltiņa līdz Brīvības piemineklim.

Par kādām vīriešu saslimšanām satraucas ārsti, stāsta Latvijas Urologu asociācijas sekretārs, urologs Pēteris Vaganovs: "Viena no biežākajām ir prostatas vēzis. Satraucošs ir fakts, ka šī onkoloģiskā vīriešu slimība pasaulē ir izvirzījusies pirmajā vietā diagnosticēto gadījumu skaitā vīriešiem. Līdzīgi mēs Latvijā arī ļoti bieži diagnosticējam šo slimību."

Pēteris Vaganovs uzsver - pasaulē prostatas vēzi atklāj laicīgi un veksmīgi ārstē. Arī Latvijā esot labas iespējas sekmīgi izarstēt vīriešus.

"Bet diemžēl Latvijā vīriešu mirstības rādītāji no prostatas vēža ir diezgan slikti, salīdzinot ar citiem pasaules rādītājiem. Latvijā vīriešiem vajadzētu nākt laicīgi pie urologa, lai atklātu, iespējams, ļaundabīgu slimību pašā tās sākumā un sekmīgi izārstētos," norāda urologs Pēteris Vaganovs.

Pasākumu vadīs Valdis Melderis, komentējot gan pīlīšu ātrpeldēšanas sacensības, gan pārējās izklaides. Par pasākuma muzikālo atmosfēru rūpēsies DJ Kaspars Pīlēns, puišu grupa "Double Faced Eels" un Igo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti