Teologs Juris Rubenis: Lielu daļu šķirto laulību varēja glābt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lielu daļu šķirto laulību varēja glābt, ja vien laulātie papūlētos – vairāk ieklausītos cits citā un piestrādātu pie savu attiecību saglabāšanas, šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" pauda rakstnieks un teologs Juris Rubenis.

Krīzes attiecībās rodas, ja ir sakrājies rūgtums, kas sasniedz tādu pakāpi, ka pagriezties atpakaļ un "restartēt" attiecības ir grūti, teica teologs. Ja laulībā ir neapmierinātība, tad to var pārvarēt, ja vien pāris ir gatavs mācīties, attīstīties un piestrādāt pie skaistākiem attiecību modeļiem.

Pēc viņa sacītā, problēma nereti ir meklējama sevī, jo nespējam paši mainīties, kritiski paskatīties uz sevi. Tāpat vaina ir tanī, ka "mēs ļoti slikti dzirdam cits citu, un tas ir pats sliktākais".

"Labas sarunas mērķis ir dzirdēt, saklausīt, kas otrā cilvēkā notiek," teica teologs.

Pēc viņa teiktā, attiecības ir milzīga vērtība, iespējams, pati lielākā vērtība pasaulē, bet pārējās lietas ir tām pakārtotas. Daudzi cilvēki attiecības novērtē tikai tad, kad ir piedzīvojuši nopietnas krīzes. Saspīlējumu attiecībās spēj pārvarēt vien nedaudzi, nonākot pie jauna attiecību dziļuma, atzina Rubenis.

"Katrās attiecībās ir milzīgs neizmantots resurss," piebilda teologs.

Rubenis atzina, ka viņam pašam dzīvē ir paveicies ar otro pusīti, kas gan ne vienmēr pienācīgi novērtēta. Vīriešiem kopumā ir tipiski nenovērtēt sievieti sev blakus, sacīja teologs, norādot – ja iemācās novērtēt otro pusīti, "tad var notikt ļoti skaistas lietas".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti