Nedzirdīgajiem

Province «Kalkūni. Smaida cena»

Nedzirdīgajiem

Vides fakti

1:1 Gundars Rēders : Juris Rubenis

Teologs Juris Rubenis: Lielu daļu šķirto laulību varēja glābt

Lielu daļu šķirto laulību varēja glābt, ja vien laulātie papūlētos – vairāk ieklausītos cits citā un piestrādātu pie savu attiecību saglabāšanas, šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" pauda rakstnieks un teologs Juris Rubenis.

Krīzes attiecībās rodas, ja ir sakrājies rūgtums, kas sasniedz tādu pakāpi, ka pagriezties atpakaļ un "restartēt" attiecības ir grūti, teica teologs. Ja laulībā ir neapmierinātība, tad to var pārvarēt, ja vien pāris ir gatavs mācīties, attīstīties un piestrādāt pie skaistākiem attiecību modeļiem.

Pēc viņa sacītā, problēma nereti ir meklējama sevī, jo nespējam paši mainīties, kritiski paskatīties uz sevi. Tāpat vaina ir tanī, ka "mēs ļoti slikti dzirdam cits citu, un tas ir pats sliktākais".

"Labas sarunas mērķis ir dzirdēt, saklausīt, kas otrā cilvēkā notiek," teica teologs.

Pēc viņa teiktā, attiecības ir milzīga vērtība, iespējams, pati lielākā vērtība pasaulē, bet pārējās lietas ir tām pakārtotas. Daudzi cilvēki attiecības novērtē tikai tad, kad ir piedzīvojuši nopietnas krīzes. Saspīlējumu attiecībās spēj pārvarēt vien nedaudzi, nonākot pie jauna attiecību dziļuma, atzina Rubenis.

"Katrās attiecībās ir milzīgs neizmantots resurss," piebilda teologs.

Rubenis atzina, ka viņam pašam dzīvē ir paveicies ar otro pusīti, kas gan ne vienmēr pienācīgi novērtēta. Vīriešiem kopumā ir tipiski nenovērtēt sievieti sev blakus, sacīja teologs, norādot – ja iemācās novērtēt otro pusīti, "tad var notikt ļoti skaistas lietas".

6 komentāri
Guna
Nepatika,esmu dusmīga,vīlusies. Lai kā Rubeņa kungs gribētu likt mums "sakārtot mūsu smadzenes",bez nodrošinātām pamatvajadzībām cilvēkam tas nav iespējams. Rubeņa kungs,nepieciešams plašāks skatiens uz lietām! Latvijā ir tik daudz vientuļu sieviešu,kuras vienas audzina bērnus un kuras nebūt nav gribējušas un nav izvēlējušās palikt vienas,ka Jūsu šaurais attiecību modelis der tikai Jums un vēl nelielai daļai sabiedrības. Nekaunēsimies no Dieva vārda un ticības Dievam,kas ir visu attiecību pamatā!!! BĪBELE NEMELO!
onkoslims
Tieši tā.......viss tas ir dzIrtdēts un zināms> un kā viņam pašam ar mīlestību <ģimeni", saviem bērniem ?? Vai tas viss pašam ir?? Ja nav ,ta ko var spriest par ģimeni ?? Fantāzijas ! Patīkami klausīt gudru cilvēku bet tas viss jau zināms.......jāmainās pašam,viss galvā....... nereāli pliki vārdi ! DIEVAM GAN TICU !
Gudriniece
Jā, piekrītu, bija daudz zināmu lietu, tomēr dažreiz vajadzīgs, lai kāds atgādina jau zināmo.
Mans vārds
H. => kas cilvēkiem galvās, tādā realitātē arī viņi dzīvo. Un ne otrādāk. Nekoncemtrējies tik ļoti uz naudas trūkumu. Dzīvē vēl ir arī daudz citas, ne mazāk būtiskas lietas. Vispār, tiešām, viņš runāja tādas vispārzināmas lietas. Vienīgā, kas mani uzrunāja un lika aizdomāties - kā pieņemt realitāti tādu kāda tā ir.
H.
kadas te attiecibas var but.,ja nav ko est? kads attiecibas var but kad pa televizoru neko sakarigu nevar redzet? te nav nekadu attiecibu ne tikai starp sievieti un virieri bet nav labu attiecibu starp divam sievietem vai diviem viriesiem., te nav labu attiecibu starp berniem un vecakiem jo ja berni nevar palidzet vecakiem un otradi tad vini viens otram vispar nav vajadzigi.,rodas atsvesinatiba., te nav labu attiecibu starp berniem un mazberniem jo ja viens otram nevar palidzet tad tadas attiecibas paliek nebutiskas., un to visu pamata ir naudas trukums.,naudas trukuma del cilveki mirst un citi to uznem ka pats par sevi saprotamu jo rit jau pasi varbut tur busim., un to visu rada neviss Dievs bet NAUDA.....................
Mareks Sarnovskis
Nu, tik jau salkans, ka uz vemšanu velk.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti