Dienas ziņas

Vienreizēji plastmasas trauki paliek pagātnē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Talsu novadā sāk hidroterapijas nodarbības

Talsu novadā bērniem ar īpašām vajadzībām pieejama hidroterapija un īpašas šūpoles

Doties uz terapiju un procedūrām galvaspilsētā vai lielajos rehabilitācijas centros bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm ir sarežģīti gan praktiski, gan finansiāli, gan arī bērni labāk jūtas sev pazīstamā vidē. Talsu novada ģimenes ūdens dziedinošo spēku turpmāk varēs izmantot tuvāk mājām. Turklāt pirmo reizi bērni ratiņkrēslos varēs izbaudīt šūpošanās prieku, kas atšķirībā no citiem bērniem viņiem līdz šim bija liegts.

Armandam ir jau deviņpadsmit gadi, viņš ir viens no tā dēvētajiem mūžīgajiem bērniem. Un to var redzēt arī tad, kad viņš ratiņkrēslā pirmo reizi uzzina, ko nozīmē šūpoties, kas citiem bērniem ir pašsaprotama bērnības sastāvdaļa. Šūpoles veidotas tā, ka Armands arī pats ar roku palīdzību var sevi šūpināt.

“Nebūs vecuma ierobežojumu. Jebkurš, kuram ir ratiņkrēsls, varēs nākt šūpoties un baudīt to līdzsvaru, to skaisto šūpošanos,” sacīja ģimeņu un bērnu attīstības centra „Brīnumiņš” vadītāja Agnese Kviese.

Tikmēr pacēlājs palīdz bērniem nokļūt hidroterapijas vannā. Tai ir zemūdens masāža ar 34 atverēm, kas nozīmē, ka var apstrādāt gan visu ķermeni, gan tikai vienu problēmzonu, iespējams izmantot aromterapiju, hromoterapiju, pērļu terapiju, kad mazi burbulīši iedarbojas uz ķermeni, un citas opcijas.

Bet Braeinam, kurš pirmais Talsos jauno terapiju izmēģina, vislabāk patīk lielie burbuļi un krāsas. Viņš izbauda tik ļoti, ka mammai un fizioterapeitei pat nākas izdomāt trikus, lai pēc 20 minūtēm varētu sesiju beigt.

Ieguvumu Braiena mamma Barba Kosa pamanījusi jau pēc pirmās reizes: “Viņš tāds mierīgs. Tāda sajūta, ka viņam nedēļu atvaļinājums no visa ir bijis. Viņš ir mierīgs, viņam viss patīk, ne vairs niķīši, nekas. Visa diena ir tāda relaksēta.”

Šī ir ne tikai terapija, bet arī metode, ko izmantos citi „Brīnumiņa” speciālisti, ja bērniem kādā no nodarbību reizēm nebūs, piemēram, garastāvokļa darboties. “Piemēram, mēs varam atnākt uz piecām, desmit minūtēm veikt hidroterapijas pielietojumu. Un pēc tam iet vēl 20–30 minūtes vingrot, jo viņam būs brīvākas locītavas, atbrīvoti muskuļi. Tas darbs būs pilnīgi citādāks,” pastāstīja fizioterapeite Maija Ālīte.

Lai palīdzētu „Brīnumiņam”, iesaistījās 27 “Rotary” klubi no piecām valstīm, bet galveno ideju veidoja Talsu un Liepājas klubi. Tas ir “Rotary Global” granta projekts, kas nozīmē, ka katram piesaistītajam eiro tika pievienots tāds pats starptautisks finansējums, un kopējās summa ir vairāk nekā 50 000 eiro.

“Tik lielu projektu arī mēs kā “Rotary” klubs Talsos, kas esam tikai 13 cilvēki, nekad nebijām veikuši. Sagatavošanās ilga vairāk par gadu, un tagad ir pagājis pusgads no brīža, kad mēs šo pozitīvo apstiprinājumu esam ieguvuši,” sacīja Talsu “Rotary” kluba pārstāve Indra Kļaviņa.

Projekts atbalstu sniedz arī Liepājas Dižvanagiem, kas palīdz bērniem ar īpašām vajadzībām. Tur iegādātas specifiskas medicīniskas iekārtas izbraukumiem, kas palīdzēs krīzes brīžos, lai bērniem ar īpašām vajadzībām nebūtu jādodas uz slimnīcu pēc palīdzības, ko var sniegt tikai iekārtas. Visā Kurzemē paredzētas arī apmācības speciālistiem, vecākiem un sociālo jomu darbiniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt