Dienas ziņas

Plāno jaunu iespēju studentiem

Dienas ziņas

Klimata pārmaiņas veicina toksīnu uzkrāšanos zivīs

Veicina bērnu vēlmi sportot

Talsos sporta sacensībās spēkiem mērojas bērnudārznieki

Piektdienas rītā vairāk nekā 360 pirmsskolas vecuma bērnu no četriem Ziemeļkurzemes novadiem ieradās Talsos, lai sacenstos pavasara sporta spēlēs. Šāda tradīcija ir jau 12 gadus. Tas arī māca bērniem sporta aktivitātes novērtēt jau no mazotnes.

Talsu sporta halle bērnu čalu pieskandināta, līdzi jušanas saucieni un patiesa jautrība, jo pirmskolas izglītības iestāžu bērni no Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadiem ieradās uz ikgadējo sporta dienu, lai rādītu savas prasmes dažādos sporta veidos un disciplīnās, kas apgūtas visa mācību gada garumā.

Sporta dienas aktivitātes ir izvēlētas tā, lai tā nebūtu tikai rotaļāšanās. Sporta disciplīnās tiek iekļauti vingrinājumi, kādi bērniem būs jāizpilda sporta stundās 1. klasē. Svarīgi, lai bērns uzsākot skolas gaitas būtu sagatavots fiziskajai slodzei un ar prieku piedalītos sporta nodarbībās. "Noteikti viņiem jau jābūt trenētai uzmanībai. Viņiem jau jāmāk koncentrēties uz noteiktu uzdevumu un jāprot izpildīt dažādus uzdevumus pat bez rotaļām. Nopietnāk jāpieiet tai lietai, jo nākošajā gadā viņi jau iet uz skolu," saka bērnudārza "Sprīdītis" sporta skolotāja Kristīne Insberga.

Nav noslēpums, ka tieši mazkustīgs dzīvesveids un neveselīgs uzturs ir tas, kas ietekmē bērnu veselības stāvokli. Tāpēc ir svarīgi jau bērnu dārza vecuma bērniem stāstīt un rādīt, kāpēc dažādas sportiskās aktivitātes ir nepieciešamas. Noteikti arī vecākiem ir jāseko līdzi, lai bērns ikdienā būtu fiziski aktīvs un vesels. "Ja mēs ar bērnu nestrādāsim tagad līdz bērnudārzam un bērnudārza vecumam, tad mēs vēlāk redzēsim ļoti sliktu darbu. Proti, kad viņam jau būs 40 vai 50 gadi," norāda ģimenes ārste Kristīne Smelte.

Lai veicinātu skolēnu veselīgu un kustīgu dzīves veidu un vispusīgu fizisko attīstību, Izglītības  un zinātnes  ministrija spriež par iespēju skolās ieviest obligāto trešo sporta stundu nedēļā. Talsu novadā šāda prakse vienā no skolām, sākot ar 1.klasi, tiks ieviesta jau nākamajā mācību gadā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti