Dienas ziņas

Aizkrauklē zālienus pārveido par dabiskajām pļavām

Dienas ziņas

Levits sola atbalstu LTV iziešanai no reklāmas tirgus

Īpašo bērnu mammas stiprina fizisko sagatavotību

Talsos īpašo bērnu mammas stiprina fizisko sagatavotību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ikdienas rūpes par bērniem ar īpašām vajadzībām prasa spēku. Ir brīdis, kad mammas fiziski vairs nevar piecelties no gultas, jo bērnu cilāšana sagādā sāpes mugurai. Lai varētu parūpēties par saviem īpašajiem bērniem, vairākas mammas Talsos jau mēnesi reizi nedēļā kopā ar fizioterapeitēm stiprina savu muskulatūru.

Artūram ir pieci gadi, viņš sver 16 kilogramus, bet kopā ar ratiem svars sasniedz jau 25 kilogramus. Tās ir Sanitas Ziediņas ikdienas rūpes, kas viņu noveda līdz pamatīgām muguras sāpēm. Sadzirdējusi arī citu mammu vajadzību, tieši Sanita nonāca pie idejas, ka mammām kopā ar Talsu ģimeņu un bērnu attīstības centra “Brīnumiņš” fizioterapeitēm jāstiprina fiziskā sagatavotība – korsetes muskulatūra, mugura, plecu josla un kakls.

"Bērni ir smagi, bērni jānēsā uz rokām, vides pieejamība arī ne visur ir labā stāvoklī, tāpēc, jā, mēs strādājam uz šīm zonām, kurās mammas visbiežāk sūdzas par sāpēm," pastāstīja fizioterapeite Annija Strode.

Šonedēļ nodarbībā piedalījās četras Talsu novada mammas, bet parasti sporto vairākas. Kopā ar divām fizioterapeitēm, kas mainās ik nedēļu,

mammas strādā jau mēnesi, un pirmās izmaiņas ikdienas rūpēs par saviem īpašajiem bērniem viņas jau jūt.

"Vieglāk ir celt bērnu, pareizāk celt – necelt ar muguru, bet ar kājām un rokām, kā mums māca fizioterapeits. Es jūtu, jā. Vēl ir ko strādāt, vēl ir jāstiprina, bet ir nedaudz vieglāk, un es piedomāju pie pareizas celšanas," atklāja nodarbību iniciatore Sanita Ziediņa.

"Tā ir pusotra stunda, ko mēs veltam sev, savai veselībai. Mēs varam izrunāties, izsmieties – tā kā, lai izmuktu no mājām, ļoti forši," sacīja nodarbību dalībniece Svetlana Zemīte.

Bērnu vecumi un svari ir dažādi, bet mammas pašas ir smalkas uzbūves sievietes. Problēmu zonas mammām mēdz atšķirties, tāpēc fizioterapeite bez kopīgajiem vingrinājumiem dod arī individuālus padomus. Mammām palīdzot arī tas, ka speciālistes pazīst arī viņu īpašos bērnus. 

"Un pat ir reizes, kad mūsu fizioterapeite saka: "Tagad jūs jūtat, kā jūtas jūsu bērni, kad viņiem arī sāp." Bet tas ir vajadzīgs, lai atvieglotu ikdienu. Un tad mēs stenam un pukstam, bet cik pēc tam ir viegli," atzina nodarbību iniciatore Sanita Ziediņa.

"Mazliet jāpārliecina pārvarēt savus prāta limitus, jo prāts ir pirmais, kas padodas. Tas ir tas, ko mēs mammām gribam iemācīt ar otru kolēģi, ka viņas var vēl – viņas var vairāk, viņas var spēcīgāk, viņas var labāk, viņas ir stipras un varošas sievietes!" uzsvēra fizioterapeite Annija Strode.

Sporta nodarbības nav projekts ar noteiktu beigu termiņu. Īpašo bērnu mammas darbojas pēc savas iniciatīvas un ir gatavas sportot, kamēr vien fizioterapeites ar viņām turpinās darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti