Taifūns Filipīnās tuvojas galvaspilsētai

Postošais taifūns "Hagupit", kas laupījis dzīvību vismaz 21 cilvēkam, tuvojas Filipīnu galvaspilsētai Manilai. Virzoties pāri Filipīnām, tas pamazām zaudējis spēku un Manilu sasniegs kā tropiskā vētra, tomēr piesardzības nolūkos tur slēgtas skolas un valdības iestādes, apturēta tirdzniecība finanšu tirgos, atcelti vairāk nekā simt avioreisi.

Taifūns sasniedza sauszemi 6.decembra vakarā ar vēja brāzmām gandrīz 60 metru sekundē. Dabas stihija nesa līdzi stipru lietu un vēju un aiz sevis atstāja norautus jumtus, pārrautas elektrolīnijas, plūdus un zemes nogruvumus.

"Hagupit" ir spēcīgākais taifūns, kas skāris Filipīnas kopš "Haijan" plosīšanās pagājušajā gadā. “Haijan” laupīja dzīvību vismaz 6300 cilvēkiem, bet vairāk nekā 1000 aizvien ir pazuduši bez vēsts. Šoreiz no lieliem cilvēku upuriem izdevies izvairīties, pateicoties laikus organizētai evakuācijai.

Visā valstī tika evakuēti gandrīz miljons iedzīvotāju, kuri jau sāk atgriezties mājās. Taifūns aizvadītajās brīvdienās skāra Filipīnas un izraisīja plašus plūdus valsts centrālajā daļā. Daudzviet ūdens līmenis cēlies par vairākiem metriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti